Vladimír Dvořák: S Bohdalovou se seznámil na rande, zůstali spolu 40 let

9. 9. 2022
Vladimír Dvořák byl bezesporu guru televizní zábavy. Noblesní charismatický bručoun, jak na něj vzpomínají jeho kolegové i přátelé, se pro své scénky inspiroval na ulici. Rád s oblibou poslouchal, o čem se lidé baví, nad čím lamentují a co je trápí. Možná i proto je „jeho“ Televarieté tolik nadčasové!

Nezbedný estrádník každým coulem

Výborný a v mnohém nepřekonatelný scenárista a konferenciér (v dnešním slovníku bavič) se narodil v roce 1925 v Písku v rodině železničáře. Už jako malý kluk si Vladimír Dvořák prý dělal všechno po svém, což bylo vidět i v pozdějším věku. Nedokončil Fakultu žurnalistiky, a tak přešel na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy. Ale ani tam nebyl spokojený, a školu tak po druhém ročníku jednoduše opustil. Působil mimo jiné jako novinář, redaktor v rozhlase či jako konferenciér v podniku Československé cirkusy, varieté a lunaparky. Odtamtud už byl jen krůček do Divadla estrády a satiry, kde se objevil nejen na prknech, co znamenají svět, ale i coby režisér.

Co prozradila Jiřina Bohdalová? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, zaměřte se pracovní dění a nepodceňujte schopnosti kolegů. Snažte se s nimi spolupracovat a táhnout za jeden provaz. Někteří z nich vás bezesporu zklamou, ale vy budete mít…