Vladimír Menšík zemřel před 33 lety. Proč herec nezvládal své démony?

29. 5. 2021
V sobotu 29. května 2021 uplynulo třiatřicet let od jeho předčasné smrti. Bylo mu necelých padesát devět let. Přestože přišla jeho smrt náhle, tak moc nečekaná nebyla. Vladimír Menšík totiž žil naplno, neznal míru v ničem, a přestože se od útlého věku léčil s těžkou nemocí, jako by na tom vůbec nezáleželo. Rád flámoval a rád se taky napil. Dokázal bavit celou společnost a bavil diváky ve filmech, v nichž se objevil. A baví dodnes.

Maturoval na průmyslové škole

Narodil se v říjnu 1929 v Ivančicích na Moravě, a přestože mu všichni říkali Vladimír, jmenoval se původně Vladislav – po otci. Na radu E. F. Buriana si ale křestní jméno pozměnil. Už od malička bylo jasné, že nuda s ním rozhodně nebude. Vladimír Menšík miloval poutě, zábavy a rád vyprávěl různé příběhy. Otec ale trval na tom, aby nejprve vystudoval něco „pořádného“, a tak odmaturoval na průmyslové škole.

V době středoškolských studií se věnoval sportu, hrál fotbal a házenou, takže to byl trochu šok, když v šestnácti letech při běhu zkolaboval a dostal první záchvat. Diagnóza byla jasná – astma, kterého se už nikdy nezbavil a po celý život s ním bojoval. Po maturitě chvíli pracoval v brněnských strojírnách a podal si přihlášku na JAMU. První pokus mu nevyšel, teprve napodruhé se na školu dostal.

Podívejte se na video v úvodu článku o nejzajímavějších momentech života Vladimíra Menšíka.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Vyhraňte si prostor pro rodinné štěstí. Vaši blízcí potřebují cítit blízkost a podporu. Naštěstí s tím nemáte problém a věnujete jim spoustu času. Hodně energie byste měly směrovat k…

Nejčtenější články

Doporučujeme