VLAĎKA (47): Dcera mě připravila o lásku, teď o ní skoro nevím

14. 3. 2019
VLAĎKA (47): Dcera mě připravila o lásku, teď o ní skoro nevím
Vlaďka odmítla svého ctitele na střední škole, jejich cesty se ale po letech znovu setkaly. Tentokrát to vypadalo na lásku, štěstí jí ale nepřála vlastní dcera…

Když jsem na střední škole začala mít zájem o kluky, stejně jako moje spolužačky jsem snila o princi na bílém koni, který bude krásný, hodný, milý a zábavný. Petr za mnou běhal snad od prváku, mně se ale nikdy nelíbil. Vysoký, doslova vychrtlý mladík s orlím nosem nebyl zrovna můj typ.

Po skončení školy jsem se vdala za jiného, takového, který na oko splňoval mé sny, ale byla to chyba. Narodila se mi dcera Adélka, která mi dělala velkou radost. Jenže její otec nás opustil, když jí bylo deset. Snažila jsem se pro ni udělat první poslední, aby neměla pocit, že v rodině bez otce strádá, a asi jsem ji hodně rozmazlila.

Jednou jsem venčila psa a pomalu procházela ulice v okolí. Najednou jsem spatřila Petra, jak se svojí dcerou griluje na zahradě maso. „Jé, pejsek,“ vykřikla holčička. „Ahoj, nechceš jít dál?“ zval mě. Na chvíli jsem zašla.

Od Petra jsem se dozvěděla, že ho opustila žena, s malou žije už rok sám. Všimla jsem si, jak statný muž se z něho stal a jaký je pečlivý otec. „Už musím jít malou uložit. Tak se někdy zastav s dcerou a společně si můžeme něco ugrilovat,“ řekl Petr.

Když jsem se zmínila před Adélou, že jsme k Petrovi pozvané, odpálila mě s tím, že tam rozhodně nepůjde a že jen doufá, že si s tím chlapem něco nezačnu! Začínala být drzá, líná a čím dál náročnější.

Mezi mnou a Petrem to zatím začalo jiskřit. Nějakou dobu jsme se scházeli u něj. „Přece to nejde takhle tajit, Adéla už je velká holka, pochopí, že mám právo se zamilovat,“ říkala jsem si v duchu.

Spletla jsem se. „Já toho chlapa nechci ani vidět,“ ječela. Petr mi mezitím navrhl, abychom se k němu nastěhovaly. Když nás jednou pozval na večeři, Adéla překvapivě a bez odmlouvání šla se mnou. U polévky jsme všichni po první lžíci vyprskli. Byla přesolená. Podívala jsem se na Adélu. Aby se nerozesmála, udělala děsný škleb. Navíc si často vylévala zlost na Petrově dceři.

Příteli jsem proto naznačila, že zatím necháme náš vztah tak, jak je. Stěhování odložíme. Byl zklamaný. Najednou často odjížděl z města. Scházeli jsme se míň a míň.

Jednou mi sdělil, že se seznámil s nějakou vdovou. Ať mu prominu, ale on chtěl s někým žít nastálo. Nás měl moc rád a lituje, že to takhle dopadlo. Odstěhoval se do jiného města a časem se oženil.

Adéla nyní studuje vysokou, bydlí u přítele a napíše jen, když potřebuje peníze. Udělala jsem velkou chybu, když jsem dceři ve všem ustupovala.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nejste psychicky vyrovnaní a pod tlakem děláte chyby. Pracovní povinnosti vnímáte negativně, jindy byste si s nimi hravě poradili. Neztrácejte pevnou půdu pod nohama a neskuhrejte. Mohli…

Nejčtenější články

Doporučujeme