Balayage vykouzlí na vlasech efekt přirozenosti! Hodí se i pro vás?

12. 4. 2019
Vlasy jsou koruna krásy, alespoň se to říká. Většina žen proto touží po bohaté a zářivé kštici, která vypadá zdravě a přirozeně. A právě k tomu vám pomůže technika balayage, ombré nebo sombré, pro které je přirozenost základ. Co to je?

Co je to balayage?

Technika balayage (čti baleáž) pocházející z Francie prosvětluje prameny nebo partie vlasů tak, aby na první pohled vlasy působily přirozeně a opticky zvětšily objem vlasů. Kadeřník na pramenech vykonává štětcem s barvou pohyby jako při zametání, čímž docílí efektu do ztracena a vytváří prameny, které se mezi sebou prolínají a na světle vykukují a zase se ztrácejí. Nemají ostré hranice, a tak si ušetříte starosti s odrosty, protože balayage se aplikuje většinou zhruba od poloviny délky vlasů níže. Pracuje ale také s konturami obličeje, kdy se pomocí balayage mohou například zvýraznit lícní kosti.

Jaké hvězdy propadly kouzlu balayage? Podívejte se do naší galerie v úvodu článku a přesvědčte se, jak tahle technika vypadá přirozeně!

Na jaké vlasy se hodí?

Výhodou balayage je, že se dá aplikovat v podstatě na jakýkoliv účes. Tato technika se totiž dokáže přizpůsobit střihu i struktuře. Nejlépe ale vypadá na dlouhé hřívě, protože čím delší plocha, tím větší prostor pro kreativitu. Třešničkou na dortu jsou pak vlny, které ještě víc podtrhnou vzájemnou hru barev.

Jaký je rozdíl mezi balayage a ombré?

Zatímco balayage technika si klade za cíl, aby vlasy prosvětlila přirozenou cestou a nebyla na první pohled patrná, ombré je výraznější a přechody mezi barvami jsou viditelnější. Balayage se používá i na prameny kolem obličeje, avšak ombré je určeno jen na spodní partie vlasů. U ombré se navíc nepracuje s jednotlivými prameny jako u balayage, ale s celistvější plochou vlasů. Obě techniky se však dají kombinovat, s čímž vám nejlépe poradí váš kadeřník.

Ombré bylo původně určené pro brunetky, jimž zesvětlovalo spodní partii vlasů, balayage se hodí pro každou barvu vlasů.

Sombré pro blondýnky

Díky ombré, balayagi nebo technice sombré, která je jen jemnější verzí ombré, už dnes nemusíte být jen bruneta, nebo blondýna, ale vaše vlasy mohou přecházet z jedné varianty do druhé. Působí to tak přirozeněji, než kdybyste byla platinovou blondýnkou. Sombré je ideální pro blondýnky, protože přechod mezi barvami není tak výrazný.

Balayage doma?

Nechce-li se vám utrácet za kadeřníka nebo si ho jednoduše nemůžete dovolit, lze si balayage vytvořit i doma. Vlasové značky jako Schwarzkopf nebo L’Oréal prodávají sady určené přímo k vytvoření tohoto efektu na vlasech, pokud ale nemáte s barvením žádné zkušenosti, bude lepší si našetřit a alespoň na poprvé se svěřit do rukou odborníka.

Jaká je cena za balayage?

Pokud zajdete za kadeřníkem, připravte se na to, že si za péči o vaši kštici trochu připlatíte, výsledný efekt ale bude stát za to. Ceny balayage se v kadeřnictvích pohybují většinou od osmi set korun výš, záleží na tom, jaký salon si vyberete. Rozhodnete-li se pro domácí barvení, seženete sadu na balayage v běžných drogeriích kolem dvou set korun.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Dnes nikam nespěchejte a užívejte si jen s drahou polovičkou. Večer si napusťte horkou vanu a nezapínejte ani televizi. Romantická nálada vám pomůže zachytit super vitalitu a příjemnou…