Vlasový peeling:  Jak zbavit pokožku hlavy všech nečistot a nechat ji dýchat! | Foto: iStock

Foto: iStock

Vlasový peeling: Jak zbavit pokožku hlavy všech nečistot a nechat ji dýchat!

Máte pocit, že vaše vlasy jsou neustále mdlé, matné, poničené a bez života, a to bez ohledu na roční období? I když jim dáváte veškerou péči, zastřihujete a hýčkáte je nejrůznějšími maskami, někdy to nestačí. Pak je na čase hřívu naopak od všech kosmetických produktů vyčistit a ulevit i pokožce hlavy. A v tom vám pomůže vlasový peeling!

Co to je?

Peeling neboli exfoliace je proces, při němž se z povrchu těla odstraňují odumřelé kožní buňky a další nečistoty. Co se týče kůže na těle, jistě pro vás peeling není žádnou novinkou, stejnou péči si však zaslouží i pokožka hlavy. Díky vlasovému peelingu totiž z vlasů odstraníte i zbytky vlasových přípravků, jako jsou kondicionér, lak či gel.

Jak udělat vlny žehličkou na vlasy? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 4

Jak ho používat?

Vlasový peeling se nanáší rovnoměrně po celém povrchu pokožky hlavy. Dopřejte si důkladnou masáž, aby byl efekt co nejdokonalejší, a poté peeling spláchněte čistou vodou. Teprve pak následuje klasická péče, jako je šampon a kondicionér. Jelikož peeling nanášíte hlavně ke kořínkům vlasů, můžete do délek zároveň použít vyživující masku. Nezapomínejte na to, že vlasový peeling nenahrazuje klasický šampon!

Pokračování 3 / 4

Proč ho používat?

Jak již bylo zmíněno, vlasový peeling odstraňuje z pokožky hlavy odumřelé kožní buňky i nečistoty a zároveň ji detoxikuje. Díky peelingu se navíc zbavíte i lupů a mastnoty a po jeho použití pocítíte, že je pokožka prokrvená, uklidněná, nesvědí a nepne. Rozdíl poznáte i na vlasech – budou uhlazené, lesklé a vitální.

Pokračování 4 / 4

Jaký si vybrat?

Při výběru vlasového peelingu berte v potaz to, jaký typ vlasů a pokožky máte. Existují sice vlasové peelingy vhodné pro všechny typy, pokud se ale zaměříte přímo na ten svůj, výsledný efekt bude o to lepší. V případě normálních vlasů pak peeling používejte jednou týdně, u mastných vlasů dvakrát týdně a v případě jemných vlasů stačí jednou měsíčně.

Doporučujeme

Články odjinud