Vlasta Burian: Herečka Lída Baarová králi komiků málem rozvrátila manželství

11. 6. 2021
Vlasta Burian byl snad nejbohatším umělcem své doby. Ačkoliv bavil lidi a byl vyhlášeným komikem, sám měl nakonec smutný osud. Přestože byla jeho manželka Nina pro něj absolutně nepostradatelná, málem se mu manželství rozpadlo kvůli femme fatale českého filmu Lídě Baarové.

Nemanželská dcera

Když bylo Burianovi jednadvacet let, přišla na svět jeho nemanželská dcera Emilka. Narodila se z poměru s tanečnicí Anči Pírkovou. V pětadvaceti se pak Vlasta Burian oženil s Františkou Červenkovou, které říkal Nina. Seznámili se vlastně kvůli sázce. Františka-Nina se totiž s kamarádkami vsadila, že toho herce, co se jim tak líbil v kabaretu, svede. A povedlo se. Po svatbě bohužel Nina potratila a už nikdy se jí nepodařilo otěhotnět. Nakonec s Burianem vychovávali jeho nemanželskou dceru, protože její matka tanečnice se o ní moc nestarala.

Jaký byl Vlasta Burian? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Den strávený s rodinou vás pohladí po duši. Klidně navštivte vzdálenější příbuzné a poblíž přenocujte. Pár dní dovolené navíc vám jistě prospěje, protože se vám v práci moc nedaří. V…