Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu

20. 4. 2018
Právě dnes 20. dubna je to přesně šestnáct let, kdy ze světa odešel jeden z největších českých herců. V soukromý plachý a nesmělý Vlastimil Brodský disponoval obrovským charismatem, kterým si podmaňoval všechny krásky své doby, včetně jeho osudové lásky herečky Jany Brejchové.

Talent zdědil po matce

Je to už šestnáct let, co z tohoto světa dobrovolně odešel. Jeden z nejslavnějších českých herců natočil přes sto filmů a odehrál řadu divadelních, televizních i rozhlasových rolí. Jeho jméno je nerozlučně spjato například s postavičkou pro děti Hajajou, proslavily ho filmové role v muzikálu Noc na Karlštejně nebo v komediích Světáci, Bílá paní či role v posledním snímku z roku 2001 Babí léto. Za svůj herecký výkon v tomto svém posledním filmu získal i Českého lva.

Narodil se v roce 1920 matce, která pocházela z dobře situované rodiny, a otci, který byl pouhým příručím. Jejich lásce okolí moc nepřálo a k sňatku došlo až ve chvíli, kdy už byla Vlastimilova matka tři měsíce těhotná. Byla to nadšená ochotnická herečka, herecký talent tedy zdědil po ní, stejně tak i charizma a duchaplnost. Divadlo hrál ale i jeho otec – a i on byl velmi šarmantní. A to až příliš, protože často podléhal jiným ženám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadchází období zklidnění a vyjasnění rodinných záležitostí. Naštěstí neočekávejte nic hrozného a už vůbec ne hádky. Aspoň v nějaké oblasti se vám opravdu daří, protože v práci chybujete a…