Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu

20. 4. 2018
Právě dnes 20. dubna je to přesně šestnáct let, kdy ze světa odešel jeden z největších českých herců. V soukromý plachý a nesmělý Vlastimil Brodský disponoval obrovským charismatem, kterým si podmaňoval všechny krásky své doby, včetně jeho osudové lásky herečky Jany Brejchové.

Talent zdědil po matce

Je to už šestnáct let, co z tohoto světa dobrovolně odešel. Jeden z nejslavnějších českých herců natočil přes sto filmů a odehrál řadu divadelních, televizních i rozhlasových rolí. Jeho jméno je nerozlučně spjato například s postavičkou pro děti Hajajou, proslavily ho filmové role v muzikálu Noc na Karlštejně nebo v komediích Světáci, Bílá paní či role v posledním snímku z roku 2001 Babí léto. Za svůj herecký výkon v tomto svém posledním filmu získal i Českého lva.

Narodil se v roce 1920 matce, která pocházela z dobře situované rodiny, a otci, který byl pouhým příručím. Jejich lásce okolí moc nepřálo a k sňatku došlo až ve chvíli, kdy už byla Vlastimilova matka tři měsíce těhotná. Byla to nadšená ochotnická herečka, herecký talent tedy zdědil po ní, stejně tak i charizma a duchaplnost. Divadlo hrál ale i jeho otec – a i on byl velmi šarmantní. A to až příliš, protože často podléhal jiným ženám.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže vás trápí zdravotní problémy, řešte je co nejdřív. Doporučují se preventivní prohlídky, které hradí vaše zdravotní pojišťovna. Také je na čase, abyste si začali pečlivěji hlídat…

Nejčtenější články