Vlastina Svátková prozradila: Triky a kosmetika, které herečka používá

6. 7. 2020
Herečka a spisovatelka Vlastina Svátková (37) má přirozené krásy na rozdávání. Nic však neponechává náhodě a vzorně se stará o svoji pleť, vlasy i postavu, říká však, že ji hodně ovlivňuje duševní pohoda. Jaké tajné tipy v péči o zevnějšek doporučuje?

„Slunce je pro pleť smrt!“

Péči o pleť beru jako komplexní proces. Nejlépe vypadám, když zdravě jím, dobře spím, jsem ve svém životě spokojená a šťastná a pleť nezatěžuji přemírou chemických produktů. Neznamená to, že používám ortodoxně jenom organické, přírodní produkty, ale jakmile nebojuji s konkrétním problémem pokožky, je většina mých produktů co nejméně zatížená chemií. Snažím se používat co nejméně přípravků, nebaví mě trávit čas v koupelně aplikací několika druhů krémů. Základem je čistá, zdravá pleť. Takže důkladně čistím ráno i večer. Momentálně používám čisticí krém od Honua, mám ráda i značku Gressa, dieNikolai nebo českou Omorfia. Pak nastříkám na pleť nějakou čistou pleťovou vodu, výborný je perlový a růžový hyaluronový toner od značky Agent Nateur a na navlhčenou pleť dávám olej nebo krém.

Pokud použiji krém, tak s co nejvyšším ochranným faktorem, protože slunce je pro pleť smrt a pigmentových skvrn se už nezbavíte. Nejlepší značka na ochranu před sluníčkem je Institut Esthederm. Líčím se minimálně, lehký přírodní make-up značky Kjaer Weis nebo tekutý od Sappho nebo pudrový od Gressa. Řasenka a tvářičky. Na večer výrazná rtěnka, opět přírodní, bez chemických látek. Večer se opět důkladně odlíčím, a pokud mám vysušenou pleť, dávám si krém od značky dieNikolai, Šafránové osvěžení, který je hutný jako maska nebo olej. Výborné a nádherně voňavé jsou oleje italské značky Ambadué. Tajný tip na výborný produkt je EPIGRAN od Dr. Grandel a prebiotický koncentrát od značky Ayuna.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Je velká škoda, že opouští Merkur příjemnou souhru s vaším znamením. Buďte připraveny na to, že se profesně pohoršíte. Je úplně jedno, zda budete pracovat doma nebo přímo v zaměstnání.…

Nejčtenější články

Doporučujeme