Vlastní matka jako tchyně: Jaké jsou nevýhody sologamie čili svatby sama se sebou? | Foto: iStock

Foto: iStock

Vlastní matka jako tchyně: Jaké jsou nevýhody sologamie čili svatby sama se sebou?

Brazilská modelka Cris Galera v minulém roce proslula tím, že si po špatných zkušenostech se vztahy s muži vzala sama sebe. Pomyslela ale na nevýhody takového svazku? S čím musíte počítat, když uzavřete sňatek sama se sebou?

Svatba bez ženicha

Sologamie nebo také „self-marriage“ je poměrně novátorským trendem v pojetí partnerského svazku, respektive samotného svatebního obřadu, kdy si lidé berou sami sebe. Svatba většinou probíhá se vším všudy – s dechberoucími svatebními šaty, s hostinou, hosty, dortem, dary i květinami. Jediná „maličkost“, která na obřadu chybí, je druhý hlavní svatebčan. Vyznavačky sologamie, nejčastěji prý dobře situované ženy, přísahají, že sologamie vede ke šťastnějšímu životu a úctě k vlastní hodnotě. Zlé jazyky naopak tvrdí, že jde o zoufalý akt s excentricky narcistním nádechem. Nicméně sologamie nikomu neubližuje, a tak to může být zlým jazykům ukradené.

Kupříkladu v Japonsku lze pořídit sologamní svatební obřad na míru. Pomineme-li absenci ženicha, liší se „sólo svatba“ od běžné svatby snad jen poněkud překvapenými příbuznými. Nevěsta si svůj velký den může užívat opravdu plnými doušky. Vše je v její režii, s nikým se o jeho průběhu nedohaduje a bez kompromisů si splní absolutně každé svatební přání. Až potud to zní celkem idylicky. Ale co nevýhody? Pojďme si je nastínit s vydatnou dávkou novoroční nadsázky…

Jak dopadl muž, který si vzal sám sebe? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Za tchyni máte vlastní matku

S tchyněmi bývá často potíž, výhodou je, že jsou z počátku vztahu zpravidla rezervované. Životní moudra a „dobré rady“ dávkují pozvolna. Obvykle tak testují, kam až u vás doma mohou zajít. Budete-li mít za tchyni vlastní matku, přeskočí tuto fázi s obratností mladičké srnečky a bude vám od svatebního dne povídat úplně do všeho. Aby ne, je na to roky zvyklá. Co by pak „sólo novomanželka“ dala za starý dobrý model lehoučce jedovaté tchyně.

Pokračování 3 / 5

Když si někoho najdete, podvádíte sama sebe

Pomyslela Cris Galera, když žádala sama sebe o ruku, vůbec na to, že když si někoho najde, bude sama sobě nevěrná? Možná ano, neboť se k problému nevěry po pár měsících postavila velmi zodpovědně. Po třech měsících manželství se se sebou rozvedla kvůli jistému arabskému šejkovi... Kdoví, zda rozvodu předcházely hádky, naschvály či tahanice o majetek. V dnešním světě je však možné úplně všechno.

Pokračování 4 / 5

Komu připadne pes či dokonce děti?

Netušíme, zda si paní Galera pořídila během sňatku domácího mazlíčka, ale i taková „drobnost“ může představovat pro sologamistu nepříjemný problém. Co když zatouží po předmanželské volnosti a po rozvodu chce přenechat psa či dokonce dítě partnerovi? Doufáme, že justice bude v případě oficiálních sologamních svazků myslet i na toto.

Pokračování 5 / 5

Tak ráda bych se hádala…

Hádky jsou ve vztazích bezesporu otravné a nepříjemné. Nicméně čas od času zdravě pročistí vzduch a pomohou ventilovat dlouhodobě střádaný přetlak. Sologamisti to mají v tomto ohledu těžké. Zatímco samomluva může být občas docela fajn, hádat se sama se sebou je otrava, nemá to říz, nemá to grády. Navíc pak přijdete o některé příjemné usmiřovací rituály… Raději si tedy sologamii dobře rozmyslete, než sama sobě navléknete prstýnek!

Doporučujeme

Články odjinud