Vlasy vs. věk

18. 2. 2008
Vlasy vs. věk
Postupem času se mění nejen kvalita pokožky, která ztrácí pružnost, pevnost a jas, ale také vlasy se věkem mění. Hodiny sice nezastavíte, ale správnou a cílenou péčí ovlivníte jejich vzhled a celkový stav. Ať již toužíte po mladším vzhledu či jste na svůj současný vzhled pyšná, dopřejte své hřívě pozornost, kterou si právem zaslouží.

Trend doby velí mladistvý a svěží vzhled a aktivní životní styl. Dnešní ženy o sebe pečují průběžně celý život a účastní se společenského života. Dobře vědí, že každý věk má své kouzlo a přináší s sebou nové zkušenosti a radosti. Opravdu vychutnat si krásy svého života dokáží zvláště zralé ženy, které již mají sebevědomí a nadhled. Jejich děti již nevyžadují jejich naprostou péči, v zaměstnání si vybudovaly svoje postavení a nyní se rády hýčkají.

Zralé ženy s přibývajícími lety řeší několik problémů týkajících se svého vzhledu. Se sníženou produkcí melaninu je spojeno přibývání bílých vlasů; důsledkem hormonálních výkyvů vznikají vrásky a pleť je celkově bez jasu; pomalejší buněčná výměna způsobí ztrátu elasticity a hustoty vlasů. Působení času nemůže nic zastavit, ale pozastavit jej dokáže nejnovější kosmetika určená speciálně pro potřeby zralých žen.

Základní péče

Populární kosmetika Dove se opět rozšířila o nové výrobky, které se tentokráte zaměřují na zralé ženy a jejich vlasy. Řada pro.age adekvátně pečuje o potřeby pokročilého věku, nejde proti času, ani neslibuje zázračně nemožné omlazení. Spíš jde vstříc věku a nabízí cílenou a potřebnou výživu. Jak je známo, časem se vlasy ztenčují a ztrácí objem a hustotu. Dove pro.age šampón jim dodává přesně to, co potřebují – mimořádnou plnost a sílu. Posilující jemný systém mytí vytváří a udržuje objem vlasů od kořínků až po konečky. Účinky šampónu doplňuje kondicionér, který vlasy chrání před lámáním, napomáhá jejich rozčesávání a připravuje je pro následnou úpravou účesu, díky čemuž jsou vlasy skutečně krásné v jakémkoliv věku.

Omlazující barva na vlasy
Color Suprême od L`Oréal Professionnel účinně zasahuje proti všem příznakům působení času na vlasy, čímž jako první vlasová barva na trhu působí celkově omlazujícím účinkem. Tajemství Color Suprême tkví ve spojení barvicího systému s revoluční pečující složkou Densilum-R. Color Suprême nabízí škálu 20 přirozeně-působících odstínů s dvojími odlesky, které byly speciálně vybrány tak, aby lichotily ženské pleti a podporovaly její přirozený jas. Barva harmonicky kryje bílé vlasy až do 100%, ale výsledný efekt působí velice přirozeně, svěže a lehce.

Pečující systém Densilum-R regeneruje vlas ve všech jeho zónách. Molekuly Ionène G a Incell posilují vlasové vlákno ve vnitřních částech a zjemňující vosky jej uhlazují na povrchu. Výsledkem působení všech 3 složek dohromady je posílení každého vlasového vlákna a celkové zvětšení objemu vlasů. Výsledkem aplikace Color Suprême je tedy přirozeně-působící harmonická barva, která plně zakryje bílé vlasy a rozzáří pleť obličeje. Zároveň vlasy získávají znovu svou hustotu a objem, a to díky působení pečujících složek Densilum-R.

Aplikace je velice snadná. Všechny odstíny kryjí až do 100% bílých vlasů bez nutnosti míchání s odstíny z řad zlatých či základních. Používá se ve směsi 1:1,5 s oxidantem o síle 6% (20 vol) a doba působení je 30 minut. Barvu Color Suprême si můžete nechat nanést pouze od vyškolených kadeřníků v salónech používající kosmetiku L`Oréal. Color Suprême nabízí i řešení pro ženy, které si přejí vyzkoušet různé nové efekty ve svých vlasech nebo prameny bílých vlasů použít jako módní doplněk. K dispozici jsou 4 základní techniky barvení – Total, Dotyky, Světla a Reliéf.

Výživa zevnitř

Optimální výživy vlasů nedosáhnete pouze jemnou šampónem a pravidelným používáním kondicionéru. Výživné složky se zvnějšku nedostanou přímo do vlasu, ale pečují pouze o jeho povrch. Abyste dosáhla opravdu pevných a silných vlasů, neobejdete se bez potřebných vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek. Ty účinně dodáte pouze cílenou výživou zevnitř. Novinkou na trhu je nutriční doplněk stravy pro každodenní užití Densitive z Kérastase.

Tabletky jsou určené těm, kteří trpí sníženou hustotou vlasů, jejich každodenním padáním nebo zákazníkům, kteří mají jemné či oslabené vlasy. Densitive obsahuje inovační patentovanou složku Complexe Amino-Végétal obsahující aktivní látky: taurin, zinek, extrakty ze zeleného čaje a z hroznových jadérek. Aktivní látky v Complexe Amino-Végétal zabraňují nedostatečné výživě organismu a následné deformaci vlasové cibulky. Vlasová cibulka je „životní centrum vlasu“, které je vyživované mikrocévami. Závisí na ní růst hustých, silných a zářivých vlasů. S přibývajícími lety se může narušit podkožní mikrocirkulace dodávající výživné látky do vlasové cibulky v důsledku stresu nebo hormonálních změn. Vlasová cibulka se deformuje, což způsobuje růst jemnějších, lámavějších vlasů s tendencí k předčasnému vypadávání. Aktivní složky Complexe Amino-Végétal mají však schopnost tento nepříznivý vývoj zvrátit tím, že pronikají do krevního oběhu a optimálně vyživují buňky vlasové pokožky.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, do nového pracovního týdne vstupujete s velkým odhodláním dokázat něco velkého. Už máte plné zuby toho, jak se k vám nadřízený chová a nevěří vám. Určitě se vám podaří…

Nejčtenější články

Doporučujeme