Vliv spánku na krásu: Sledujte, co kvalitní odpočinek udělá s vaší pletí

20. 12. 2021
Foto: iStock
Vliv spánku na krásu: Sledujte, co kvalitní odpočinek udělá s vaší pletí | Foto: iStock
Pravidelnost a minimálně osm hodin v tichém a temném prostředí. Ne každému se ale daří si ničím nerušenou osmihodinovku v posteli opravdu dopřát. Stres, pracovní povinnosti a péče o rodinu často dokážou s naším spánkovým režimem pekelně zamávat a na jeho srovnání někdy zkrátka nezbývá čas ani motivace. Spánek je ale nevídaně prospěšný i pro vzhled naší pleti!

Prokrvená pleť, zdravá pleť

Určitě jste už slyšela, že během spánku se celé naše tělo obnovuje a hojí. Takové zvýšené prokrvení má pro pleť několik výhod. Zmenšuje otoky kolem očí a úst. Také nám do tváří po ránu vhání krásně narůžovělou barvu, kterou ženy už od nepaměti na svých líčkách dotvářejí tvářenkami. Správné prokrvení obličeje během noci také zaručí, že se nám do pokožky dostanou vitaminy a minerály, které tělo přijalo z potravy a výživových doplňků.

V neposlední řadě se během nočního prokrvování posiluje i ochranná bariéra pokožky, která pomáhá bojovat s bakteriemi způsobujícími akné a chrání kůži před okolními toxiny a UV zářením. Nedostatek spánku – podle vědců tedy pět a méně hodin – může toto prokrvení naopak výrazně snížit. To vede k otokům, celkově bledé nebo našedlé pleti a zhoršení či špatnému hojení akné. Pokud vás a vaši pleť tedy trápí zmíněné neduhy, rozhodně je čas zamyslet se i nad svým spánkovým režimem.

Napomáhá levandule kvalitnímu spánku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Dnes je váš nejšťastnější den z celého měsíce, proto byste si ho měly užít se vším všudy. I když nejdou pracovní povinnosti jako po másle, stojíte si za svým. Stále jste pod vlivem…