Vliv spánku na krásu: Sledujte, co kvalitní odpočinek udělá s vaší pletí

20. 12. 2021
Pravidelnost a minimálně osm hodin v tichém a temném prostředí. Ne každému se ale daří si ničím nerušenou osmihodinovku v posteli opravdu dopřát. Stres, pracovní povinnosti a péče o rodinu často dokážou s naším spánkovým režimem pekelně zamávat a na jeho srovnání někdy zkrátka nezbývá čas ani motivace. Spánek je ale nevídaně prospěšný i pro vzhled naší pleti!

Prokrvená pleť, zdravá pleť

Určitě jste už slyšela, že během spánku se celé naše tělo obnovuje a hojí. Takové zvýšené prokrvení má pro pleť několik výhod. Zmenšuje otoky kolem očí a úst. Také nám do tváří po ránu vhání krásně narůžovělou barvu, kterou ženy už od nepaměti na svých líčkách dotvářejí tvářenkami. Správné prokrvení obličeje během noci také zaručí, že se nám do pokožky dostanou vitaminy a minerály, které tělo přijalo z potravy a výživových doplňků.

V neposlední řadě se během nočního prokrvování posiluje i ochranná bariéra pokožky, která pomáhá bojovat s bakteriemi způsobujícími akné a chrání kůži před okolními toxiny a UV zářením. Nedostatek spánku – podle vědců tedy pět a méně hodin – může toto prokrvení naopak výrazně snížit. To vede k otokům, celkově bledé nebo našedlé pleti a zhoršení či špatnému hojení akné. Pokud vás a vaši pleť tedy trápí zmíněné neduhy, rozhodně je čas zamyslet se i nad svým spánkovým režimem.

Napomáhá levandule kvalitnímu spánku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Cesta za profesním úspěchem se může zkomplikovat a bude to jen vaše vina. Je pravda, že odvádíte excelentní výkony, ale ještě jste pyšní. Ke kolegům se chováte nadřazeně, což je…