Vojta Kotek se "opičí" po Mádlovi. V březnu začne režírovat komedii Padesátka

28. 2. 2015
Stejně jako jeho dlouholetý kolega Jirka Mádl, se i Vojta Kotek vrhá na režírování. Mádlův snímek Pojedeme k moři se velmi povedl a získal řadu ocenění. Uvidíme, jak to dopadne v případě filmu Padesátka. O čem snímek vlastně bude? A na jaké herce se můžeme těšit? Čtěte dál...

Celovečerní komedii s názvem Padesátka začne Vojta Kotek jako režisér natáčet ve Špindlerově Mlýně již na začátku března. Film, jehož předlohou bude scénář Petra Kolečka, se má odehrávat v zimě na horách a jeho děj se bude točit okolo lidí ze zasněžených hřebenů, běžkařského závodu Tříkrálová padesátka a muže, který se rozhodl poznat svého otce. Tvůrci Padesátky slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i horský klid. Premiéru filmu uvedou kina na přelomu letošního a příštího roku.

„Chtěli bychom navázat na klasické horské komedie, jako je například S tebou mě baví svět, Anděl na horách, Krakonoš a Lyžníci nebo Sněženky a machři. Měl by z ní ale zavanout i Cimrmanův vichr z hor,“ přiblížil film Vojta Kotek. V hlavních rolích celovečerní komedie se představí Jakub Prachař, Marek Taclík, Ondřej Pavelka a Vilma Cibulková.

Natáčení se uskuteční na sklonku letošní zimy. První klapka padne 7. března. Herci se ale na své role připravovali již během ledna a února, a sice běžkařským tréninkem v bílé stopě na tratích ve Špindlerově Mlýně. Marka Taclíka a Ondřeje Pavelku si vzal pod křídla mistr světa v běhu na 50 kilometrů Martin Koukal, jenž si v Padesátce i sám zahraje. „Jakub Prachař si vymínil individuální přípravu. Očekávám, že se na start dostaví v plné běžkařské formě i se znalostí textu,“ doplňuje Kotek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dvojice Kotek – Mádl se vrací na místo činu

Film Padesátka bude vznikat v největším krkonošském středisku Špindlerův Mlýn a jeho okolí, kde se točili i populární Snowboarďáci. Tehdy neznámí mladíci Vojta Kotek a Jiří Mádl se do Špindlu nyní vrátí již jako filmové hvězdy. V Padesátce si společně zahrají v teplákové retrospektivě ze sedmdesátých let a na plátně se potkají po téměř deseti letech. Oba navíc svým dílem výrazně promluví do osudu hrdinů filmu.

Petr Kolečko patří mezi nejvytíženější scenáristy současnosti a získal si rozpoznatelný humor a rukopis. Podílel se na Okresním přeboru nebo seriálech Vinaři, Čtvrtá hvězda či Nevinné lži. Vojta Kotek je od dětství skvělý herec a dabér, režíruje české verze Pixarovek, natočil klip Michala Hrůzy Sněhulák nebo díl „Lež má krátké nohy“ z ceněné televizní série Nevinné lži. Pokoru a zkušenosti získával i jako člen štábu při náročném natáčení Tobruku.

„To, co byla pro Tarantina videopůjčovna, to je pro Vojtu přímo filmový plac, kde se pohybuje nepřetržitě od svých třinácti let. Jeho kariéra je jeho filmová škola,“ chválí svého režiséra producent filmu Daniel Strejc.

Titulní píseň k filmu složí Michal Hrůza, producentem je Format Faktory, distributorem Bontonfilm a partnerem TV Prima. Premiéru filmu v kinech plánují tvůrci na přelom letošního a příštího roku.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

V červnovém období jste jako studnice vědomostí, nápadů a prahnete po sebevzdělání. Prostě se nechcete ani chvíli nudit a jdete si za svým cílem. Už je vám prostě jedno, že vás někteří…

Nejčtenější články

Doporučujeme