Volná menstruace: Naslouchejte svému tělu a nebudete muset používat vložky ani tampony

24. 7. 2019
Volná menstruace: Naslouchejte svému tělu a nebudete muset používat vložky ani tampony
Pojem volná menstruace je v poslední době stále oblíbenější. Klasické hygienické potřeby používané během menstruace, jako jsou vložky a tampony, jsou pomalu na ústupu a mezi ženami začíná být čím dál oblíbenější menstruační kalíšek. Můžete však zajít ještě dál a svoji menstruaci sama ovládat. Jak na to?

Co to je volná menstruace?

Během menstruace se krev v děloze postupně schraňuje, a teprve potom vytéká za podpory děložních stahů. Pokud chcete cíleně vyprazdňovat krev z těla ven, je potřeba se naučit naslouchat svému tělu, především tedy děložnímu čípku. Ve chvíli, kdy jste buď na toaletě, nebo ve sprše, pak vědomě čípek uvolníte, čímž dojde k jednorázovému odtoku krve. Tento proces trvá maximálně dvě minuty, a jakmile už žádná krev neodchází, stačí se po něm jen opláchnout. A jak se krve v těle zbavit? Za pomoci opakovaného stahování děložních svalů, čili podobným způsobem, jak když se snažíte zadržet moč.

Jak vypadá měsíc v životě ženy? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hurá do práce i ve středu. Sice se vám z tepla domova na jednu stranu ani moc nechce, ale v zaměstnání vás nic špatného nečeká. Přijdete si na dobré výsledky, ale to jen díky své píli a…

Nejčtenější články

Doporučujeme