Vonět, či nevonět? Toť otázka ...

1. 10. 2003
Vonět, či nevonět? Toť otázka ...
Feromony v akci - „Hmmmm…..“, pomyslíte si často, když se vám těsně kolem nosu line příjemná vůně jemného parfému. „Ten musím mít“, říkáte si. „Ten rozhodně pořídím svojí drahé polovičce“, těšíte se z aromatických afrodiziak.

V bláhové snaze pobíháme po drogerii, otupěni toaletními vodami se mátoživě dereme z parfumérií a přesto…..“jak to, že na mě tak líbezně nevoní“, stěžujeme si, „jak to, že ta paní za pultem voněla docela jinak, než vaše žena potřísněna několika drahými kapkami stejného šanelu“, nedokážete potlačit zklamání. Jakto? Jednoduše. Naše feromony jsou časovaná bomba, někdo nám voní, jiný ne.

„Proboha!“, otáčím se za hutným pachem potu, který kolem mne rozvířila právě procházející čekatelka od přepážky. Hrůza, děsím se, všichni víme, že pot není neslušné slovo, a rozhodně se týká obou pohlaví a dokonce i našich ratolestí. Je ovšem poměrně dřina, udržet své tělo stále příjemně svěží i po maratónu běžných povinností, proto pestrá škála moderních kosmetických technologií byla založena právě na předešlém „proboha!“ Jenomže paradoxně i toho, co je na trhu příliš, pro nás je nedostačujícím málem.

Jedním z alternativ nápomocných při honbě za čistou svěžestí, svůdnou něžností a pronikavou noblesností, se stala metoda VRSTVENÍ VŮNÍ. Princip je velice jednoduchý a efektivní.

Nejsložitější fází a zároveň kamenem úrazu, je zaměření se přesně na tu značku přípravků, která je vám milá, a přitom navíc neodpuzuje vašeho partnera. (Stane-li se nedopatřením, že se doma i potkáte, mohli by jste čelit celkem povedenému fopa.) Máte-li vybráno, pořiďte od stejného výrobce minimálně tři výrobky /a nejlépe celou sadu/, které kosmetická řada nabízí. Možná jste nyní objevili, že na sobě „vrstvíte“ vůně už léta, potom jen houšť. My „začátečníci“, nastoupíme na vonnou etapu v rouše Evině a Adamově. Ve sprše použijeme sprchový gel, šampón, i kondicionér, stejné značky. Vlasy natužíme a upravíme pomocí příbuzné pomády, či laku. Suché pleti udělá dobře důkladné promazání stejným tělovým mlékem a nakonec přijde na řadu tuhý deodorant, deo voda, spray a nejlepším případě parfém, nemusím snad ani dodávat, že jedině té samé značky. I zde záleží především na vašem uvážení a zvyku. Dáváte-li přednost skleněným lahvičkám, či umělohmotným rozstřikovačům, jsou rozhodně tou poslední tečkou na cestě za voňavým úspěchem.

Nyní když máte celou vonnou proceduru za sebou, ještě taková maličkost. Věděli jste, že „čistý“ parfém, vaši pokožku provoní nejméně na dva dny? Je zde ovšem podmínka, že kapičky jsou správně naneseny na místa, kde vám tepe krev. Čili nikoliv za uši, ale na krční tepnu.

Tato vonná peripetie by vám měla zaručit, nejen provoněný den, ale také to, že neuslyšíte žádné děsivé „proboha“.

Dříve než-li Vás osloví vstřícné „čím dnes tak krásně voníš“,

Přeji vám příjemný den Markéta Dušková Šéfredaktorka Feminy.cz www.femina.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Kozorozi, dnes je váš šťastný den, a to nejen kvůli tomu, že nemusíte do práce. Jindy byste do ní spěchali, protože jste pracovití, ale nyní ne. Jste mentálně vyčerpaní a nedokážete…

Nejčtenější články

Doporučujeme