Vrásky kolem očí

26. 6. 2008
Vrásky kolem očí
Léta se nejčastěji začínají podepisovat na tváři kolem očí, objevují se první jemné vrásky, které se postupem času prohlubují, otoky zůstávají déle a často ani nezmizí, tmavé kruhy se stávají pravidelnou součástí dne. Všechny ty příznaky však můžete korigovat s pomocí důsledné péče.

Známky stárnutí se začínají projevovat již kolem 25. roku, při zanedbané péči i dříve. Jemné linky, vějířky v koutcích, opuchlá víčka, tmavé kruhy pod očima. To vše jsou příznaky postupujícího věku, na tento proces je právě pokožka kolem očí velice náchylná. Jemné linky se prohlubují až se kolem 40. roku plně rozvinou do hlubokých rýh.

Další nepříjemnost představují tmavé kruhy pod očima, které způsobuje zpomalující se krevní a lymfatická cirkulace. Krevní barvivo začne stagnovat v prohlubni spodního víčka a způsobí změnu barvy – tmavé kruhy. Tento problém se s věkem zhoršuje, pleť kolem očí slábne a zdůrazňuje tmavé kruhy.

Další aspektem, který ohrožuje pevnou a zářivou pokožku očních partií je nedostatek hydratace. Tato oblast obsahuje jen velmi málo tukových buněk, tudíž se sama nedokáže „promastit“. Mimika a nedostatečná péče pak udělají své a proces stárnutí rapidně zrychlují.

Nemilosrdné projevy věku ovšem nemusíte nechat bez povšimnutí a rezignovat. Pomoc nabízejí stále více promyšlenější kosmetické přípravky, které dají pleť do kondice a dokáží potlačit všechny nepříjemné projevy, které čas do tváři vrývá s pečlivostí sobě vlastní. Vyberte si podle vlastních potřeb s přihlédnutím ke svému věku. Příliš brzké používání silných prostředků není vhodnou strategií do budoucna.

Oční korektor vrásek

Laboratoře L´Oréal Paris vytvořily oční korektor vrásek s kolagenem Combleur Collagene Yeux, specifický průkopnický produkt určený speciálně pro jemnou pokožku okolo očí. Kombinuje jedinečný vyplňující účinek biosfér kolagenu s jemně reflexním složením pro zakrytí tmavých kruhů a viditelné omlazení očních partií. Korektor přináší dvousložkový účinek pro okamžitě viditelný efekt vyplnění vrásek zevnitř, zahlazení tmavých kruhů a tím okamžitě opticky omlazuje oční partie. Při pravidelném používání ráno a večer brzy docílíte zjemnění linek, zvýšení hladiny hydratace a pleť dostane rozzářený a sametově jemný vzhled.

Věková skupina: 25+

Na mimické vrásky relaxem

Smích, mrknutí, mračení – tyto spontánní a neustálé pohyby obličejových svalů vyjadřují naše emoce a osobnost, ale nechávají na obličeji stopy v podobě jemných mimických linek. Nová pleťová kosmetika Optimal Time Relax od Oriflame obsahuje speciální technologii Bio Smooth, která prokazatelně omezuje svalové stahy, jejichž následky jsou mimické vrásky v obličeji a kolem očí. Praktické a elegantní řešení nabízí oční sérum s praktickým aplikátorem ve formě pera. Přípravek pomáhá vyhladit první vrásky a vějířky v oblasti očí a zjemňuje tmavé kruhy pod očima. Třešňový výtažek, obsažený v séru, je bohatý na vitaminy a minerály. Zjemňující složky vyživují a hydratují pleť po celých 24 hodin, a tak pomáhají vyhladit jemné vrásky a projasnit pleť.

Věková skupina: 30+

Hloubková opravna vrásek

Vědci v laboratořích Biotherm analyzovali více než 40 tisíc genů až objevili jedinečný enzym „života pleti“, který občas nazývají klíčem k věčnému mládí. Tento vzácný a jedinečný mikroorganismus přispěl ke zrodu nové generace pleťové péče: dermobiotické kosmetiky. S využitím poznatků o dermobiotické kosmetice při tvorbě péče proti vráskám vznikají výrobky, které neúčinkují pouze po počáteční aplikaci, ale působí delší dobu. Pleť tak zůstává dlouhodobě mladá. V kombinaci s čistým křemíkem a termálním planktonem vzniká skutečně účinný prostředek proti nesmlouvavému času. Oční krém Rides Repair Pur Silicium intenzivně snižuje viditelnost vrásek, vyhlazuje oblast očí. Jedinečná aktivní přísada hydroxyproline, aminokyselina, která zlepšuje odolnost tenké a citlivé pokožky v okolí očí, kombinovaná s dermobiotickým složením účinně snižuje viditelné hluboké rýhy a omlazuje oblast očí.

Věková skupina: 35+

Intenzivně posilující péče

Lancôme načerpal inspiraci ze svých poznatků týkajících se tkáňového inženýrství rekonstruované kůže a ze schopnosti kůže regenerovat a vytvořil technologii Refill. Ta představuje zásadní průlom v boji proti vráskám a stojí na špičce regenerativní kosmetiky. Technologie Refill je jedinečným spojení Di-Peptidu, vytvořeného výzkumnými laboratořemi Lancôme, a rostlinného extraktu, který je formován tak, aby znovu aktivoval přirozenou schopnost kůže vyplňovat vrásky. Všechny účinky technologie Refill spojené v jednom přípravku, který byl vytvořen speciálně pro citlivé oční okolí, se jmenuje Rénergie Refill Yeux. S jeho pomocí kontury očí okamžitě vypadají hladší, váčky pod očima mizí. Během tří týdnů se viditelně snižuje množství vrásek a intenzita tmavých kruhů pod očima.

Věková skupina: 40+

Na hluboké vrásky zázvor

Jakmile se kolem 40. roku mění jemné linky v hluboké rýhy, je potřeba zasáhnout účinnějšími prostředky než doposud. Nejlépe je zaměřit se přímo na střed vrásky a zajistit si tak optimální účinnost vynaloženého úsilí. Krém UltraLift na hluboké vrásky od Garnier obsahuje dvě klíčové složky v boji proti známkám stárnutí. Jedná se o koncentrovaný vitamín A a zázvor. Zatímco vitamín navrací pleti hutnost a tím působí hloubkově proti vráskám, zázvor zmírňuje napětí pleti. Uvolňuje mikrokontrakce, které jsou původcem vzniku vrásek. Jeho další plusem je to, že okamžitě vypíná pleť. Tento přípravek můžete používat nejen na oční partie, ale též na kontury rtů a čelo.

Věková skupina: 40+

Elixír mládi

Zralá pleť si žádá to nejlepší ošetření, jakého se jí může dostat. Nespokojí se jen tak s něčím obyčejným, běžným, touží po luxusu, který dokáže náležitě ocenit. Nestačí jí jen hydratace a ochrana proti známkám věku, potřebuje cílenou korekci povislých víček, pigmentových skvrn a váčků. Posílení mikrocirkulace a buněčné obnovy udělá starší pokožce více než dobře. Také podpora snižující se produkce kolagenu a podpoření celkové elasticity představuje klíčový krok v cestě za stále jasnou a zářivou pleť očního okolí. Selektivní výběr aktivních složek proti stárnutí začleněných do jednoho přípravku péče o pleť, který bojuje proti významným mechanismům stárnutí pokožky kolem očí, obsahuje oční balzám z řady Prodigy značky Helena Rubinstein. Při jeho pravidelném používání brzy uvidíte významné změny na očním okolí. Redukce vrásek i otoků a váčků omladí tyto citlivé partie tváře, kůži se navrátí optimální hladina hydratace, čímž zmizí řada jemných linek od vysušení, o pevnosti a zmizení tmavých kruhů ani nemluvě.

Věková skupina: 50+

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Produktivní jste dost, ale na druhou stranu jste nespokojení. Je to jen kvůli neustálým stížnostem nadřízeného. Tento týden to ještě vydržte, však ono se vše v lepší obrátí. Aspoň si…

Nejčtenější články

Doporučujeme