Heath Ledger s Michelle Williams, bývalou manželkou, a dcerou Zdroj: Profimedia.cz

Heath Ledger s Michelle Williams, bývalou manželkou, a dcerou Zdroj: Profimedia.cz

Heath Ledger je pohřben v Austrálii ve svém rodném Pertku Zdroj: Profimedia.cz
Heath Ledger byl nominován na Oscara za Jockera v Batmanovi, vyhlášené se však nedočkal Zdroj: Profimedia.cz
Davida Carradine byl slavný především kvůli roli asketického mnicha ze seriálu Kung-fu, realita však byla jiná... Zdroj: Profimedia.cz
. Davidův producent a přítel Winters pro magazín America  s Globe řekl, že "David Carradine byl zavražděn ... Zdroj: Profimedia.cz
9
Fotogalerie

Vražda nebo sebevražda: ZÁHADNÁ ÚMRTÍ CELEBRIT

Kdo může za smrt? Sáhl si na život sám aktér, nebo mu někdo pomohl? Takové jsou například tragické osudy Marilyn Monroe, Whitney Houston, či Amy Winehouse. O dalších méně známých případech neobjasněných úmrtí se dozvíte v našem článku...

Neunesl slávu nebo rozpad manželství?

Zanedlouho by záhadný Joker z filmu Temný rytíř oslavil sedmatřicátiny. Australský herec Heath Ledger se však nejvíce proslavil v oscarovém filmu Zkrocená hora. Během jeho natáčení se seznámil s herečkou Michelle Williams, s níž se oženil, a zakrátko se jim narodila dcerka. Avšak štěstí pominulo a manželství se po třech letech rozpadlo.

Krátce na to se Heath přiznal, že trpí nespavostí, a proto bere prášky na spaní. Ale medikamenty jeho problémy nevyřešily, právě naopak - jeho stav se zhoršoval. 22. ledna 2008 Heatha v jeho apartmá na Manhattanu našla objednaná masérka, byl v bezvědomí a ani rychlá pomoc mu život nezachránila.

Po pitvě vzešlo vysvětlení - smrt předávkováním léky. Jenže na oficiální zprávu reagovali Heathovi přátelé dost podrážděně, neboť na povrch se vynořila podezřelá fakta. V apartmánu se totiž našlo několik neotevřených lahviček s léky a bankovka srolovaná jako na šňupání drog. Další zvláštností je chování masérky, která dříve než k nehybnému tělu Ledgera přivolala záchranku, telefonovala nejdřív herečce Mary-Kate Olsen, se kterou měl Heath v té době poměr.

Na světlo se dostala i informace, že se Ledger v posledních dnech svého života setkával s herečkou Lindsay Lohan, která, jak známo, pohřbila svoji kariéru drogami. Že by měla v jeho smrti prsty?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Za vším hledej ženu

James Marshall "Jimi" Hendrix, zpěvák, skladatel, ale především virtuos elektrické kytary, byl pro muzikantský svět symbolem svobody, lásky a hudební geniality. Svoji práci miloval a dával jí ze sebe úplně všechno. "Chci dělat s kytarou to, co Little Richard se svým hlasem," vyjádřil se kdysi Jimi.

Narodil se 27. listopadu 1942 v Seattlu, kde vyrůstal v těžkých podmínkách - bez špetky "nadsázky" se dá říci, že ho vychovala ulice. Možná ještě přesněji - ulice a hudba Elvise Presleyho, Muddyho Waterse a BB Kinga.

Život na předměstí si občas okořenil nějakou tou krádeží, oplétačkami s policií, a to až do doby, než nastoupil do armády. Po vojenské službě se postupně rozjíždí jeho kariéra. S kamarádem, baskytaristou Billym Coxem, odchází do Knoxville, kde se stává se hvězdou světového formátu. Ke slávě však podle něho patří i bujarý život. Rád si užíval ženskou společnost i drogy, většinou oboje najednou.

Po divoké párty odchází Jimi za svou přítelkyní Monikou Dannemann. Ráno 18. září 1970 svět přichází o fenomenálního kytaristu. Podle výpovědi Moniky si Jimi vzal nějaké prášky a dostal se do stavu, kdy ji nepoznával. Později se však svědectví Moniky Dannemann neustále měnila, takže vlastně dosud není jasné, za jakých okolností přišel Jimi o život. Lékaři však tvrdili, že se Jimi prý udusil vlastními zvratky. Jediná, kdo ví pravdu, je zřejmě Monika…

Zabila ho vášeň nebo vášniví transsexuálové?

Amerického herce Davida Carradinea (72), vlastním jménem Johna Arthura Carradinea, který se proslavil zejména ve filmech s tematikou bojových umění, jako Kung-Fu či v nezapomenutelném filmu Kill Bill, našli mrtvého 4. června 2009 v hotelovém pokoji v Bangkoku. Tehdy v Thajsku natáčel nový film Stretch.

Mrtvolu objevila pokojská kolem desáté hodiny dopoledne v pokoji hotelu Park Nai Lert. Přivolaná policie konstatovala, že v době nalezení byl již mrtvý 12 hodin, a nezjistili žádné stopy násilí. Nahý David měl kolem krku, zápěstí a genitálií omotaný provaz. Celá nešťastná událost byla uzavřena s oficiálním vyjádřením, že zemřel na následky udušení při svých sadomasochistických sexuálních hrách. Davidův producent a přítel Winters pro magazín America 's Globe řekl, že "David Carradine byl zavražděn ... A jsem pevně přesvědčen, že jeho smrt mají na svědomí Lady boys". Podle Winterse neměl David žádnou šanci, neboť Lady boys prý umí být velmi brutální.

Názor Winterse sdílí i agent FBI ve výslužbě Ted Gunderson. "Domnívám se, že Carradine potkal v hotelovém baru dvojici 'Lady boys'. Ti mají na zbohatlíky a celebrity nos, proto jsem přesvědčen, že transsexuálové Carradina nadrogovali, oběsili a následně místo činu upravili tak, aby to vypadalo jako sebevražda. "

Skutečná příčina, proč a za jakých okolností David Carradine zemřel, zůstává stále nezodpovězenou otázkou. Bylo to kvůli nešťastné náhodě při erotických hrách, nebo srdeční zástavě při orgasmu? Záhadou zůstává i způsob, jakým si sám mohl svázat ruce za zády…

Dáma.cz je na facebooku. Přidejte se k nám!

Doporučujeme

Články odjinud