Vražda prezidenta Lincolna - atentát, který změnil Ameriku

23. 2. 2013
Vražda prezidenta Lincolna - atentát, který změnil Ameriku
Na televizní obrazovky míří film Vražda prezidenta Lincolna. Napínavý dokument odhaluje netušené pozadí rozsáhlého spiknutí, které v roce 1865 vedlo k atentátu na prezidenta Abrahama Lincolna.

Uvede jej v české premiéře v neděli 3. března ve 20 hodin televizní kanál National Geographic Channel.

Film pochází z produkce Tomyho a Ridleyho Scotta a v roli průvodce dějem se objevuje vynikající oskarový herec Tom Hanks .

"Lincolonova vražda není jen kapitolou z našich dějin - je to mezník našeho amerického charakteru, tehdy, teď a provždy," prohlásil Tom Hanks o atentátu na prezidenta Lincolna, který se ve složité době občanské války zásadním způsobem zasadil o zrušení otroctví.

Klepněte pro větší obrázek

Dávná vražda, nedávná sebevražda

Dramaticky pojatý snímek kombinuje hrané pasáže s dobovými materiály a vynikající počítačovou animací. Lincolna ztvárnil americký herec Billy Campbell. Jeho temného protihráče, atentátníka Johna Wilkese Bootha, Jesse Johnson.

"Je to thriller stejně jako kus historie," říká o výsledném tvaru spoluproducent Ridley Scott, podepsaný mj. pod filmy Vetřelec, Blade Runner, Thelma a Louise nebo Gladiátor.

Jeho bratr Tony, známý především jako režisér filmu Top Gun s Tomem Cruisem, se už bohužel úspěšného uvedení jejich společného díla nedožil: v roce 2012 spáchal sebevraždu skokem z mostu.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Nutno podotknout, že má protějšek stále pochmurnou náladu. Mnoha názory vás štve, ale vy nejste také jedničky. Můžete si podat ruce. Vykašlete se na všechny odlišnosti a dopřejte si…

Nejčtenější články

Doporučujeme