V roce 2021 vstříc novým začátkům a silné imunitě

3. 2. 2021 Reklama
 Green Swan Pharmaceuticals
Předchozí rok nás všechny pořádně potrápil. Ukázalo se, že zdraví je opravdu na prvním místě.

Mnozí z nás pochopili, že prevence je důležitá a neméně důležité je i posilování imunity. Podpora imunity je také jedním z novoročních předsevzetí, která jsou s novým rokem spojena. Proto jsme si pro vás připravili tipy, které vám pomohou imunitu podpořit.

Otužování

Určitě jste zaznamenali nový trend, který hýbe českou společností. Otužují se celebrity, influenceři a možná i váš soused si už prokopal díru do ledu na zamrzlém rybníce a chodí se pravidelně otužovat. Otužování totiž funguje jako prevence proti nachlazení, chřipce i zánětům horních cest dýchacích. Navíc se vám během ledové lázně vyplavují z těla endorfiny, a tak se budete cítit šťastnější. O tom, jak s otužováním začít se můžete dočíst v tomto článku.

Zdravá strava

Pro správné fungování imunitního systému můžeme pomocí stravy udělat mnohé. Zařadíme-li do jídelníčku co nejširší spektrum potravin, zvýšíme tím šanci, že dodáme organismu všechny potřebné živiny, vitaminy, minerální látky a vlákninu. V našem jídelníčku by neměly chybět potraviny bohaté na vitamin C jako jsou papriky, citrusy, jahody nebo například květák. Myslet bychom měli i na česnek, který obsahuje vysoké množství selenu a je silné přírodní antibiotikum. Tučné mořské ryby tělu dodají prospěšné omega 3 mastné kyseliny. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin (maso, luštěniny, semínka) jsou důležité pro růst, regeneraci a tvorbu imunitních látek.

Klepněte pro větší obrázek

Doplňky stravy na podporu imunity

V dnešním zrychleném životním tempu je pro mnoho lidí problematické udržet si pestrou a vyváženou stravu. Pro tyto případy jsou na trhu kvalitní doplňky stravy. Jaké látky byste měli v doplňcích stravy na podporu imunity hledat?

Vitamin D

Vitamin D plní v těle více než 200 různých důležitých rolí. Často je spojován s imunitou. Vitamin D tělo získává především ze slunečního záření a z některých potravin. Jde o vitamin rozpustný v tucích, a proto je nejlepší ho tělu dodávat v kapkách s kvalitními oleji.

Vitamin C

Vitamin C je pro organismus nepostradatelný, podílí se na celé řadě metabolických reakcí a je zásadní pro podporu imunitního systému. Hraje zásadní roli pro zdraví kostí, chrupavek, zubů, dásní, cév i kůže. Podporuje totiž tvorbu kolagenu v těle. Bohatým zdrojem vitaminu C jsou šípky, červená paprika, jablka, zelí i brambory. GS Vitamin C 1000 se šípky nabízí 1000 mg vitaminu C v jedné tabletě a zaručuje tak intenzivní podporu imunity.

Echinacea

Blahodárné účinky echinacey po staletí využívali už američtí indiáni. Studie potvrzují, že echinacea pomáhá imunitnímu systému bojovat s infekcemi a viry. Snižuje riziko rozvoje běžného nachlazení. GS Echinaceu FORTE 600 můžete užívat při zvýšené zátěži. Je obohacená o silnou dávku zinku a vitaminu C, které podporují obranyschopnost.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S blížícím se koncem měsíce jste aktivnější, pohodovější a přístupnější novým věcem. Hned se nenaštvete a dáváte průchod názorům druhých. To nebylo ještě před pár dny reálné. Musíte…