Vsaďte na fitness s Ivou Halamkovou

4. 9. 2000
Věřte, že žádný jiný sport není tolik orientovaný na zdraví, kondici, výkonnost duševní i tělesnou jako fitness.

Vsaďte na fitness s Ivou Halamkovou

Přemýšlejme. Jestliže chceme, aby naše auto jezdilo co nejlépe a spolehlivě, vybíráme mu co nejkvalitnější benzín, maziva, pneumatiky. A když jej zajíždíme, dáme si co nejvíc záležet, aby z něj nebyl lenoch.
Není to náhodou s našim tělem a životem ( jízdou) stejně? Vždyň přece jestliže chceme být zdraví, silní, výkonní, v pohodě, musíme pro toto pracovat. Opravdu nic není zadarmo. Jako zajíždíme auto, potřebuje i tělo trénink. Jako mu dopřáváme kvalitu v benzínu, mazivech, pneumatikách, potřebuje i tělo co nejlepší živiny z potravy. Jestliže přemýšlíte o sportu, vlastně o životním stylu, kterým toho dosáhnete, vsaďte na fitness. Věřte, že žádný jiný sport není tolik orientovaný na zdraví, kondici, výkonnost duševní i tělesnou jako fitness. Fitness spočívá v rovnoměrném zatěžování těla v posilovně a při aerobních aktivitách a v relaxaci za současného přísunu kvalitních živin z potravy. Tedy fitness není jen trénink, ale je to i denní režim, je to i dodržování kvalitního jídelníčku, je to o tom, co nám prospívá.
Fitness je program na celý den, na celý život. Tento program si sestavujeme sami. Pokud chcete porovnat výsledky svého usilování s ostatními, zúčastněte se fitness soutěží. Já jsem měla to štěstí porovnat se s nejlepšími nejen u nás, ale i v Evropě a na světě. V roce 1995 jsem byla první v Česku, v následujícím roce pátá v Evropě a osmá na světě. Nyní působím jako trenér v posilovně Factory Pro na Smíchové Praha 5. Budete-li se se mnou chtít pobavit o fitness a všem, co k tomu patří, budu ráda.

Iva Halamková

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Závěr směny bude klidný a pohodový. S kolegy si pokecáte a šéf si nemá na co stěžovat. Je před vámi prodloužený víkend, který byste měli prožít romanticky i relaxačně. Zkuste spojit…

Nejčtenější články

Doporučujeme