Vše, co potřebujete vědět o stromu života

Vše, co potřebujete vědět o stromu života

Jak strom života vypadá?

  • Široké rozrůstající se kořeny,

  • silný kmen,

  • košatá koruna s větvemi, které se rozrůstají doširoka

  • a to vše uzavřené v kruhu (nemusí být vždy).

Ať už jsou to přívěsky na stříbrných řetízcích, malby v pokojích či dřevořezby, nikdy jim tyto základní parametry nechybí.

Původ stromu života 

I kdybychom moc chtěli, strom života nepřiřadíme k žádné konkrétní kultuře ani k náboženství. Objevuje se napříč všemi v téměř totožných podobách a většinou formou amuletů nebo kreseb. Symbolika spjatá s životem, plodností a energií je totiž důležitá pro všechny lidi bez rozdílu.

Ze semínka k mohutnému kmeni a košaté koruně

Některé stromy jsou na Zemi i 5 tisíc let. Zrození něčeho tak mohutného, jako je strom, z něčeho tak maličkého, jako je semínko, je samo o sobě fascinující. A tento proces vyjadřuje nekonečnou sílu přírody a život sám. Není divu, že ho lidé chtějí nosit stále u sebe, aby z něj čerpali pozitivitu.

  • Síla, klid, stabilita,

  • znovuzrození, plodnost, koloběh života,

  • rodina, propojení, individualita.

Individualita je v současné době důležitá

A lidstvo si ji hodně hýčká. Tak jako žádný člověk nemá na světě totožného dvojníka, tak ani žádné dva stejné stromy v přírodě nenajdete. Symbolické šperky se stromy života proto přináší posílení sebevědomí a kladou důraz na osobnost každého svého nositele.

Vše v jednom

V jednom jediném symbolu – stromu života je ukryto vše podstatné, co je v životě důležité. Proto je jeho symbol tak oblíbený a rozšířený. Nešlápnete tak vedle, když ho blízkému člověku darujete třeba jako přívěsek na řetízku, aby ho mohl nosit neustále u sebe.

Doporučujeme

Články odjinud