Vše o nehtech - gelová a akrylová modeláž - trendy a novinky

3. 5. 2012
Vše o nehtech - gelová a akrylová modeláž - trendy a novinky
Tou správnou vizitkou každé ženy by měly být dokonale upravené nehty. Jenže zdravé a krásné nehty nadělila příroda málokomu. A tak přichází na pomoc tzv. modeláž nehtů. Jaké jsou techniky a pro koho jsou vhodné? A jaké jsou trendy na jaro a léto? Nejen na to jsme se zeptali zkušené odbornice Lenky Henychové.

1. Proč byste ženám doporučila nehtovou modeláž?

Modeláž nehtů je doporučována z důvodu estetického a z důvodu slabých a lámavých přírodních nehtů. Věřím, že elegantní nehty přispívají k tomu, aby se ženy cítily lépe. A přáním snad každé ženy je mít krásné a pěstěné ruce. Podle mě patří modeláž nehtů dnes již k samozřejmosti, stejně jako návštěva kadeřníka. Poskytuje spoustu výhod, kterých u přírodních nehtů nedocílíte. Budete překvapena výsledkem, který vám bude dělat radost v běžném životě. Navíc, každá žena si může zvolit přesně takový styl, který jí bude vyhovovat.

2. Je modeláž vhodná opravdu pro každé nehty?

Ano. Modeláž je vhodná pro každý typ nehtů. Ženy někdy mívají obavu z toho, že nehet pod nánosem hmoty nedýchá a že se objeví plísně. Pokud je modeláž provedena kvalitním materiálem, nic takového nehrozí. Nehet vyrůstá z nehtového kořene, posunuje se vytlačován dalšími nehtovými destičkami k okraji prstu po nehtovém lůžku. Pokud se nanese zpevňující hmota, nebrání se v jeho funkci. Kvalitní materiály jsou vyvíjeny jako ochrana a v žádném případě radikálně neovlivňují a nenarušují vlastní nehet.

3. Mohu si nechat vytvořit modeláž třeba jen na jednu výjimečnou událost - například na svatbu?

Ano. „Svatební nehty“ jsou velmi žádané a oblíbené i jako jednorázová modeláž. Ženy často volí nehty podle šatů - jednoduché hladké šaty = více zdobené nehty a účes. Zdobené a zajímavé šaty = méně zdobené jednodušší nehty a účes. Pokud se nevěsta rozhodne nehty sundat, materiál se šetrně opiluje a následuje P-Shine pro vyživení nehtů.

4. Jaké jsou současné techniky modeláže?

GELOVÉ NEHTY - jsou vytvrzovány v UV lampě, materiál je měkčí a lépe zpracovatelnější. AKRYLOVÉ NEHTY - jsou tvrdší a není zapotřebí UV lampy. AKRYGEL - dodá nehtům pevnost akrylu a pružnost gelu. GEL LAK - vhodný na přírodní i gelové nehty. Gel lak se snadno nanáší v tenkých vrstvách jako lak.

Já osobně dávám přednost gelové modeláži - materiál je pružný a lépe se s ním pracuje. Nové nehty modeluji přímo gelem na šablony bez použití tipů a lepidel, což je nejšetrnější metoda prodloužení k nehtovému lůžku.

Po modeláži následuje výběr barvy buď klasické francouzské manikúry, či potah celého nehtu. Pro lakování si můžete vybírat z nepřeberné škály barev. A nejen to - nehty můžete ozdobit nejrůznějšími třpytkami, kamínky či malováním nebo tzv. Stamping Nail Artem (razítkování).

Ozdobený nehet se potáhne konečnou vrstvou čirého gelu, který barvu či zdobení zafixuje a krásně se lesknou. Tato metoda je nejšetrnější k nehtovému lůžku, nehet nepřijde do styku s lepidly. Gel přesně kopíruje vlastní nehet a lze tak docílit úplně přirozeného vzhledu.

5. Je nějaká novinka v nehtové modeláži?

Novinkou poslední doby je již zmíněný gel lak. Výhodou je snadná aplikace jako u laku s výdrží a pevností téměř jako u gelu. Na přírodních nehtech vydrží podle kvality nehtu přírodního 10 - 28 dní. S kombinací modelovacího gelu vydrží až do následného doplnění.

6. A jaké jsou trendy pro jaro a léto 2012?

Módním trendem letošního jara je barva žlutozelená, lososová a vampýrská červená. Pro odvážnější mladé slečny - každý nehet v jiné barvě. A jak být trendy v létě? Zvolte neonové křiklavé barvy, perletě a metalízy, třpytky a optimistické barvy ladící k opálené pokožce, sluníčku a veselé náladě. Stále více letí celobarevné nehty - zdobené dle počasí a nálady. Co se týká tvarů, jasně vedou mandlové nehty. Je ale mnoho tvarů na výběr a jde především o to, aby tvar nehtů klientce vyhovoval a slušel jí. Ale nebojte se změn - nejsou trvalé, a pokud se v novém tvaru nebudete cítit - lze opět změnit.

7. Co říkáte na domácí modeláž a rozmach "vietnamských nehtových studií"?

Dnešní nehtové obchody prodávají mnoho sad pro domácí využití. Nejsem proti, ale jen v případě, že si žena projde kurzem modeláže. V opačném případě totiž často zjistí, že čas u toho strávený spolu s výsledkem hotových nehtů nekoresponduje s tím, co si přála. A nehrozí ani zničení vlastních nehtů.

Klientky, které ke mně chodí, žádají kvalitu a hygienické prostředí - práci s materiálem, který neohrozí jejich zdraví a nehty. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že jsem často předělávala nehty po vietnamské "konkurenci". Pohled na propilovaná lůžka, která již v mnoha případech nenávratně zničila zdravý růst vlastního nehtu, opravdu nebyl hezký… Ale viděla a slyšela jsem i o jiných problémech - jako je plíseň či ulomení celého nehtu. Ušetřit kvůli těmhle nepříjemným starostem pár korun se dle mého názoru nevyplatí.

8. A nějaká rada na závěr?

Pokud se rozhodnete pro modeláž nehtů, určitě dobře vybírejte nehtové studio. Každá dobrá manikérka by vám měla poradit s výběrem barev, tvaru i zdobení. Není to snadné jako vybrat si dobré jídlo v restauraci. Co se může zdát jednoduché v restauraci, neodhalíte na první pohled v nehtovém studiu. Ze špatného studia můžete odejít se zničenými nehty. Vyžadujte hygienu, profesionalitu, vzdělání, znalost manikérky o produktech a také vhodné a příjemné prostředí.

Zdoj: www.lenkahenych.cz

Líbí se vám gelové nehty? Hledáte inspiraci? Podívejte se do fotogalerií

ČTĚTE TAKÉ: MAMINKA.CZ - Web pro těhotné a maminky!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu zatoužíte po společnosti přátel a známých, které jste dlouho neviděli. Možná se s nimi jen spojíte a domluvíte se na další víkend. To vám stačí, protože se na všechno připravíte…

Nejčtenější články

Doporučujeme