Všechno, co Vás zajímá, baví, ale i trápí ze světa erotiky. Téma: Ženy a orgasmus

7. 4. 2015
Všechno, co Vás zajímá, baví, ale i trápí ze světa erotiky. Téma: Ženy a orgasmus
V rubrice Sex a vztahy jsem pro vás připravili nový seriál, ve kterém vždy otevřeme jedno ožehavé téma a odpovíme na vaše nejčastější intimní otázky. Odpovědi pro Vás připravuje tým Vasepoteseni.cz.

1) Je při sexu nutné dosáhnout orgasmu?

Nutné to samozřejmě není, ale je to taková pomyslná třešnička na dortu. Pro některé ženy je nemyslitelné, že by při sexu nedosáhly orgasmu (ty „šťastnější“ dosahují dokonce několikanásobných orgasmů) a některé ženy zase orgasmu nedosahují a nepřijde jim to divné. Příčiny mohou být různé – dlouhodobý stres, problémy, únava, nemoc, ztráta partnerovy fyzické přitažlivost, zdravotní problémy či další. Pokud Váš problém trvá delší dobu a chcete s tím něco dělat, doporučujeme navštívit odborníka. Rady a tipy, které navrhujeme zkusit, najdete níže.

2) Není orgasmus přeceňovaný?

Ženy a orgasmus, orgasmus jako takový, jeho intenzita, druhy orgasmů, tohle a vše kolem orgasmu je věčné a oblíbené téma. Odborníci zkoumají, kdy dosáhnout orgasmu, jak je silný, hledá se „viagra“ pro ženy. Problém nás žen je, že občas moc přemýšlíme. Necháme příliš působit hlavu. Věřte, že multitasking (zvládání víc úkolů na jednou) je občas na škodu, zkusme v tomhle být trošku jako muži. Naopak vědci postupně přicházejí na to (asi američtí vědci :-), protože vždy vše objeví američtí vědci), že je naopak dobré soustředit se na jednu věc a tu dělat pořádně, než milion věcí najednou a na půl. Zkuste při sexu, vnímat pouze své tělo a partnerovo. Myšlenky na to, že je potřeba vymalovat strop, co jste zapomněla koupit, nebo co musíte udělat do práce, zrovna nejsou na místě.

3) Co dělat, když partner v sexu nevydrží dlouho a Vy svůj orgasmus nestihnete?

Pokud je partner pouze sobecký a o Vaše uspokojení mu vůbec nejde a Váš sex vypadá ve stylu „dovnitř, ven, dovnitř, ven, konec“, tak je na místě si s partnerem promluvit, že takto z toho nic nemáte. Třeba partner získal dojem, že takhle Vám to vyhovuje. To je jedna varianta, druhá je, pokud partner má problémy s předčasnou ejakulací, či nedostatečnou erekcí. I tady nemusíte zoufat, je pár způsobů, co s tím.

Doporučujeme problém podchytit co nejdříve a co nejdříve ho začít řešit. Existují tzv. erekční kroužky, které se nasadí na penis přímo u kořene, když je vzrušený. Tento kroužek pak zabrání ochabnutí a Vy si tak sexu můžete užívat déle. Další varianta – v případě, neschopnosti či špatné erekce – je vakuová pumpa, ta pomůžete (přečtěte si návod a pozor na zdravotní komplikace, pumpa není vhodná pro muže s cukrovkou a cévními chorobami). Dále také znecitlivující přípravky na penis. V méně závažných případech pomáhají různé mentální techniky (před vyvrcholením myslet na něco asexuálního např.) a trénink.

Univerzální rada neexistuje, různí muži, různé řešení. Je také na Vás, abyste byla ohleduplnou partnerkou, sama víte, jak muži případné problémy se svojí chloubou těžce snáší. Sníženou chuť na sex a neschopnost erekce na muže mají i problémy, které si řeší, špatná finanční situace, ztráta zaměstnání atd. Pokud se necítí býti „muži“, extra výkony Vám v posteli asi podávat nebudou. I tady doporučujeme, pokud budou problémy přetrvávat, navštívit odborníka.

4) Co dělat pro zintenzivnění prožitku?

Chcete si víc užívat sexu a nevíte jak na to? Pokud prožitku normálně dosahujete, jsou různé prostředky, kterými můžete svůj prožitek ještě umocnit, např. zcitlivující lubrikační gel, který použijete na bradavky a klitoris, další variantou je např. masáž od partnera, můžete se nechat masírovat na různých částech Vašeho těla, tak dlouho, dokud Vás to oba bude bavit, pokud Vás bude chtít partner „vytrestat“, bude Vás vzrušovat tak dlouho, dokud to nebude moct vydržet.

Velmi vhodné je také např. nechat si zavázat oči a přivázat ruce, nohy tak, abyste se nemohla hýbat a partner si může začít hrát. Ke svázání můžete použít např.šátky ( pozor ne hedvábné- mají tendenci se stahovat a přiškrtit končetinu). Mějte po ruce vždy nůžky, kdybyste se cítila nepohodlně, aby Vás partner mohl rychle osvobodit.

Další, co můžete vyzkoušet, jsou různé erotické pomůcky, pokud žádnou nemáte, zkuste svou první, pokud už máte, zkuste nějakou s více funkcemi atd.

A s čím můžete začít prakticky ihned jsou tzv. Kegelovy cviky – zatahování a povolování svalů pánevního dna. Když budou Vaše svaly v kondici nejen, že Vám to umožní lepší vnímání penisu a snadnější dosažení orgasmu, slouží jako prevence proti inkontinenci a vzniku hemeroidů, umožní Vám lepší držení těla a ploché bříško, tak Vám hlavně umožní cítit větší rozkoš. A to za toto nenamáhavé cvičení stojí, ne?

Pokud si ale sexu moc (nebo vůbec) neužíváte, není jiný způsob než se obrátit k sobě a zjistit, kde je chyba. Dosahujete orgasmu při masturbaci? Masturbujete vůbec? Máte se ráda? Máte ráda svoje tělo? Nebo se za něj stydíte?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Finanční problémy vám přidávají vrásky na čele a není možné se přes ně přenést. Nelehkou situaci není vhodné řešit půjčkou, protože byste prodělali. Hvězdy vám nepřejí a vybrali byste si…