Vstane Marilyn Monroe z mrtvých?

29. 5. 2002
Vstane Marilyn Monroe z mrtvých?
Nová technologie, kterou propaguje zejména slavný režisér George Lucas, může vrátit mrtvé umělce opět na scénu. Nepůjde o pravé fyzické znovuzrození, ale pokud se v budoucnu dočtete, že byl natočen zbrusu nový trhák s Marilyn Monroe, nebude se jednat o halucinaci. Filmařští technici slibují, že nejsou daleko od možnosti vrátit mrtvé celebrity pomocí digitálních technologií na plátna našich kin.

Vstane Marilyn Monroe z mrtvých?

Nová technologie, kterou propaguje zejména slavný režisér George Lucas (58), může vrátit mrtvé umělce opět na scénu. Nepůjde o pravé fyzické znovuzrození, ale pokud se v budoucnu dočtete, že byl natočen zbrusu nový trhák s Marilyn Monroe, nebude se jednat o halucinaci. Filmařští technici slibují, že nejsou daleko od možnosti vrátit mrtvé celebrity pomocí digitálních technologií na plátna našich kin. Poprvé se o podobném záměru zmínil právě režisér Hvězdných válek.

Moderní technologie jsou v popředí zájmu hollywoodských filmových tvůrců a zejména producentů. „Je to něco, s čím si v poslední době hrajeme a čeho se někteří obávají. Zastavit to? Nikdy nebudete úspěšní, pokud půjdete proti moderní technologii a pokud se budete snažit něco zastavit,“ uvažuje Lucas.
Systém se zakládá na počítačovém snímání starých filmů. Do paměti jsou uloženy statisíce jednotlivých záběrů zesnulých celebrit. Tvář i tělo jsou snímány z nejrůznějších úhlů pohledu a také v různých výrazových situacích. Software potom sestrojí kompletní obraz a pomůže natočit na základě získaných dat nové scény – třeba už s dávno mrtvými herci! (Plus)

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Zajímáte se o nezvyklé věci, které mohou být přínosné nejen pro vás, ale také pro celou firmu. Jste vynalézaví a nedokážete na nic zapomenout. Tak se dostanete na kariérním žebříčku velice…

Nejčtenější články

Doporučujeme