Vůně jara

9. 3. 2006
Vůně jara
Ve vzduchu prosyceném slunečními paprsky a jemnou vůní čerstvé jarní trávy a prvních květů visí příslib nového začátku; vše se probouzí stejně jako vaše krása. K dokonalé ženě patří správná vůně, která podtrhuje její osobnost i momentální náladu. Vyberte si z nových vůní pro ženy a nezapomeňte ani na svůj protějšek.

Avon Hearts Tři mimořádné vůně doprovázené tváří herečky Salmy Hayek se spojily v jednu, aby z jejich srdcí vznikla neopakovatelná, vášnivá parfemovaná voda Today-Tomorrow-Always-Heart. Svěží květinové tóny vůně Today se prolnuly s orientálními akcenty Tomorrow a s ovocnými akordy Always. Splynutím těchto tří srdcí vznikla neopakovatelná kompozice s názvem Heart – srdce. Vysoká koncentrace esenciálních olejů zaručí dlouhodobé trvání vůně. Je to stejné, jako s láskou - nikdy nevíme, kdy přijde, ale přejeme si, aby již nikdy neodešla... Vůně lásky uvedená i tentokrát Salmou Hayek je ukrytá v krásném flakonu s jemným rozprašovačem, který citlivě dávkuje každou kapičku této příjemné esence. Součástí této limitované nabídky je také krásný přívěšek ve tvaru srdce, který vkusně ozdobí svoji nositelku.

Antonio Banderas Spirit for women Podlehnout hispánskému charakteru není jen dočasným módním trendem, ale jde o přijetí originálního pojetí života: chuť žít naplno, energie, touha, síla, spontánní smyslnost… zkrátka pravý opak chladnějších a uzavřenějších kultur ze „severu“. Živý španělský styl přímo volá po odpovídající vůni, která plně odráží spontánní podmanivost schopnou podniknout úspěšný průlom do dalších světů. Nová dámská vůně Spirit for women od Antonio Banderase je oslnivým elixírem svěžích tónů hlavy symbolizujících jižanskou spontánnost s dřevitě kořenitou nótou základu upomínající na žhavé vášně rozpálených jižních nocí. Spirit for women plane stejnou vášní, jaká je typická pro jižní charakter, který tak věrně zachycuje. Hřejivá, intenzivní a provokativní – právě tak ji lze nejlépe vystihnout. Základ koktejlu, který vdechuje celé kompozici osobitost, tvoří čerstvě dozrálé citrusové plody v kombinaci s exotickými dřevinami. Moderní styl vůně vychází z mocného spojení květů doplněných šťavnatými švestkami a červeným bobulovým ovocem (rybízem, malinami, atd.) Hřejivá, žensky svůdná vůně evokuje vzpomínky na latino romance plné vášně, pokušení a smyslnosti. V její duši jsou ukryty dlouhé noci plné žhavých polibků, osudových vyznání a zázraků, které umí vykouzlit jen ryzí láska.

Hugo Boss Pure Purple Moderní, jiskřivá a plná radosti - Hugo Pure Purple je “vichřicí” uzavřenou do flakónu, přesně vystihující nespoutanou ženskou energii v celé její kráse. Není v tom nic složitého – jen spousta legrace, radosti a smyslnosti. Linie HUGO vždy vyznává jediné – žít život podle svých vlastních pravidel. Pure Purple je vyjádřením svobody každé ženy, která se pro ni rozhodne. Hugo Pure Purple je báječně nepředvídatelná vůně inspirována absolutní, nespoutanou energií, která nutí naše nohy, aby se samy daly do pohybu. Bílé bramboříky a nektarinky vytvářejí jiskřivě svěží úvod, který probouzí všechny smysly. Podle odborníka na vůně Dr. Alana Hirsche, zakladatele chicagské Nadace pro výzkum čichu a chuti, vás tato kombinace tvořící zářivou hlavu vůně naladí do radostného a bezstarostného rozpoložení. Jde o naprosto přirozenou cestu, jak se zbavit únavy. Po osvěžujících úvodních tónech přichází řada na oduševnělé srdce oslňující kyticí čerstvých květů, jimž vévodí violka vonná - hluboce ženská a naprosto spontánní. Základ staví na jemné a svůdné hloubce ambry a bílého semiše. Kromě nich překvapí i sladkým tónem bílého marcipánu. Výsledkem je unikátní spojení škádlivé nevinnosti a čistokrevné smyslnosti, absolutní svoboda s nádechem jemné provokace.

Marina de Bourbon Rose Bourbon Láká vás smyslný polibek? Právě jím byla inspirována nejnovější vůně princezny Mariny de Bourbon nazvaná prostě Rose Bourbon. Smyslně opojná kompozice sladkých ovocných tónů s vůní čerstvých květů působí na smysly jako elixír života, po kterém se budete cítit jako znovuzrození. Jak voní smyslnost v podobě Rose Bourbon? Květinové tóny růží a irisů se snoubí s osvěžujícím koktejlem mandarinky, maracuji a černého rybízu, které vůni propůjčují hravost. Pomyslnou tečku tvoří hřejivý santál doplněný svůdnou vanilkou.

Jacomo For Her Při tvorbě vybraných a nadčasových vůní značky „Jacomo Perfume“ je respektována tradice prvotřídních francouzských parfémů. Ne nadarmo se společnost honosí pyšným sloganem „Jacomo, the Perfumer” – Jacomo, tvůrce vůní. Jacomo For Her je výjimečnou, absolutně ženskou vůní koncipovanou tak, aby harmonizovala s přirozeností ženy, jíž je určena.Spolu s ušlechtilým transparentním flakónem, který nechává vyniknout jejím narůžověle jantarovým odstínům, tvoří vůně poctu nadčasové vzdušnosti. Jacomo For Her je chyprově ambrová vůně otevírající se čistou květinovou svěžestí složenou z konejšivé křehkosti hyacintů, svěží jiskřivosti italského bergamotu a ženské něhy konvalinek. I v srdci pokračuje harmonie květů, které jsou zde zastoupeny rafinovanými tóny růží a ylang ylangu. Hluboce ženská nóta hlohu a heliotropu přináší vůni jemně pudrový charakter, který násobí sladká mandle a šťavnatá třešeň. Chvějivý akord pačuli ve spojení s vzácnými dřevinami (cedrem, vetiverem a santálem) tvoří základ vůně, který obohacují fazolky tonka o smyslnou ambrovou identitu. Jediný letmý dotek vůně Jacomo For Her má tu moc podtrhnout přirozený půvab …

Escada Pacific Paradise Šplouchání vln, nekonečně modrá energie Pacifiku, jemně lahodná chuť exotického ovoce. Dejte to vše dohromady a získáte Pacific Paradise – novou módní vůní od Escada, která doplňuje letošní letní kolekci oblečení. "Dokonalý letní ráj: slunce, oceán, pláž, palmy a skvělá party s vašimi přáteli. Cítíte léto úplně všude… Je to jako výlet na moři: tyrkysové kapky vody, barevné rybky, jemné vlnky omývající pláž a osvěžující chladivost vody. To je Pacific Paradise" říká Brian Rennie, návrhář značky Escada. Ve vrcholu vůně jiskří Kaffírská limeta společně s kokosovým sorbetem, kapka energie uvolňuje exotické vzrušení viktoriánského ananasu a ovoce Physalis. Srdce vůně vás uchvátí banánovým květem, špetkou Spun Sugar Candy a vůní tropického koktejlu z havajského solného květu, který evokuje vánek na pláži. Základ vůně je smyslný a plný slunce, santálové dřevo činí z této plážové party radostné místo, které uvolňuje duši. Místo, kde ambra otevírá vaší mysl, když teplý vzduch přináší vášnivé aroma pudrového pižma.

Luciano Soprani Pretty Girl Jiskřící a zářivé koule, inspirované futuristickým designem. Geometrické tvary s příchutí výjimečnosti. Mocná síla mládí – tak bláznivě bezstarostná. Tím vším je inspirována Pretty Girl, zbrusu nová vůně značky Luciano Soprani věnovaná všem mladým dívkám a dámám, které rády experimentují se svým vzhledem, aby vystihly svou jedinečnost a přitom nezapřely své právě se rodící rafinované ženství. Živá a pestrobarevná kompozice je sestavena ze směsi středomořských citrusových plodů doplněných šťavnatým exotickým ovocem – ličim, mučenkou a korejskou hruškou. Srdce je složeno ze svůdně okouzlujících, žensky květinových tónů, které navozují atmosféru jarního dne prohřátého slunečními paprsky. Hřejivé nóty vetiveru a třešňového dřeva se prolínají se sametově hladkou stopou malin, moruší a sladkých mandlí. To vše dohromady je prodchnuto smyslně vibrující ambrou a bílým pižmem.

Salvatore Ferragamo Incanto Charms Spojení evropské elegance s okouzlením exotikou a magickou přitažlivostí Východu se stalo inspirací pro novou módní kolekci Salvatore Ferragamo pro jaro/léto 2006 a s ní spojenou vůní nazvanou jednoduše incanto charms. Nová dámská vůně incanto charms omámí všechny smysly svou jedinečnou magickou silou a dopřeje vám únik ze šedivého světa obyčejných starostí. Žena incanto charms je osobností, která vnímá každý nový den jako výpravu za dobrodružstvím a novými zážitky, a která přesně ví, jak si jej maximálně užít. Zdrojem jiskřivého doteku incanto charms jsou šťavnaté plody mučenky, které doplňuje osvěžující tón zimolezu. Odpovědí na sluneční příslib je hrst lístků jasmínu a turecké růže vířící v lehkém vánku. Vír chutí a energie se pomalu rozplývá v podmanivém základu. Něžně důvěrný závoj pižma zahaluje hřejivé santálové dřevo.

Versace Man Eau Fraiche „Muž Versace – to je synonymum pro svůdnou eleganci. Versace Man Eau Fraiche představuje poctu modernímu muži, kterému nechybí charisma a sebedůvěra,“ říká Donatella Versace, návrhářka slavného italského módního domu. Nová pánská vůně Versace míří k silnému a sebevědomému muži, který má rád luxus a orientuje se v aktuálních módních trendech. Na rozdíl od původní Versace Man jde ale tentokrát o mnohem intimnější verzi, která nestaví na excentričnosti a možná až drzém narcisismu. Ke slovu se v ní dostává umírněnost a svůdný šarm. I smyslnost je spíš tušena v náznaku, než aby byla prvoplánová. Vůni otevírá karambola – ovoce ve tvaru hvězdy, jehož šumivá a nekonformní nóta tvoří překvapivý kontrast s bílým citrónem a ušlechtilým růžovým dřevem. Poté se dostaví charakteristický tón cedrového jehličí umocněný šalvějí a estragonem, které mu propůjčují dotek mužnosti. K vzácnému souznění dochází v základu vůně, kde smokvoňové dřevo, zklidňující ambra a zářivé pižmo otvírajícího cestu k tajemství přirozené smyslnosti.

Moschino Friends Men Nová pánská vůně Moschino Friends Men je poctou všemu italskému, ale i holdem přátelství - nezničitelnému a hlubokému svazku, který muže spojuje na celý život, a solidaritě, jež se nejsilněji projevuje právě v mládí. Ono přátelství osvětluje živá italská atmosféra prezentovaná pestrobarevnou citrusovou a osvěžující středomořskou nótou. Moschino Friends Men staví na ryzích emocích, které akceptuje s přirozeností spontánního mládí neuznávajícího přetvářku. Jde o zbrusu novou, pestře voňavou harmonii, jež v sobě spojuje jiskřivé citrusové tóny kalábrijského bergamotu, mandarinky a pomeranče. Poté přichází řada na květinové srdce sestavené z bourbonské pelargonie a paraguayského hořkého pomeranče, osvěžené závanem mořské brízy a zahalené do dřevitě-pižmových tónů. Stejně jako sama vůně je i flakón ztělesněním pozitivního poselství určeného mladému, dynamickému muži s vášní v srdci, který dokáže být zároveň i citlivý a ví, jak nakládat se svými emocemi.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední zářijový den prožijete příjemně a tajně doufáte, že se ani v říjnu nic nezmění. Neklesejte namysli, protože se v následujícím měsíci blýsknete v mnoha oblastech a nezůstanete…