Vůně ženy

10. 4. 2007
Vůně ženy
Kdo ví více o smyslnosti a pravidlech svádění více než Italové? Jejich cit pro vytvoření žhavé atmosféry, ve které se nejlépe rozehraje ženská duše a krása rozkvétá kosmickou rychlostí, je pověstný. Svěřte se do rukou těch nejstylovějších a proměňte se v krásku, která nenechá nikoho chladným.

Esence ryzí ženskosti Jméno italského módního návrháře Gianfranca Ferrého symbolizuje nenápadný luxus, ženskou eleganci a smysl pro jemné erotično. „V každém mém výtvoru je skryto mnoho emocí, nálad a životních zkušeností… je pro mne zároveň cílem i novou výzvou. Vydávám se po nových cestách, otevírám se novým zážitkům a přede mnou se objevují nové a nové horizonty, která lákají k tomu, abych zjistil, co je za nimi. Neznám krásnější pocit, než čistou radost z objevování nového,“ říká italský designér.

Nová vůně Ferré vibruje svůdnou ženskostí zářící ve slunečních paprscích. Díky svým schopnostem se Gianfracovi Ferré podařilo navodit radostnou náladu plnou harmonie, vyvolat kouzlo okamžiku i netrpělivého očekávání toho, co přijde za chvíli …

Duší nové kompozice je iris coby symbolický klíč k vyprávění nového, pozoruhodného příběhu plného svůdnosti i vášně. Vznešená, mimořádně vzácná esence milovaná umělci a básníky byla získána z noblesně aristokratické květiny něžného a sladkého jména, plného tajemství své záhadné nositelky – okřídlené bohyně Iris, která sklouzla po oblouku duhy na zem a přinesla lidem přání a příkazy olympských bohů a také symbolicky tlumočila rafinované poselství bohyň. Tak jako ona nese v sobě i vůně Ferré poselství plné čisté, náhle a neodolatelně se zrodivší vášně …

Hříšná touha svádět Jen těžko byste hledali mezi současnými módními návrháři někoho, kdo si libuje v sexu, erotice, smyslnosti a svůdnosti více než charismatický Roberto Cavalli. Jeho odvážné kreace odhalují křivky své nositelky, která se rázem promění v královnu žhavé noci. Stejně sexy a odvážné jsou i vůně tohoto Itala. Ve své nové verzi je Roberto Cavalli Serpentine uváděna jako svěží toaletní voda, jejímž základním „kamenem“ jsou exotické tóny mangových květů. Serpentine představuje bohatou květinově ovocnou kompozici, do jejíhož středu vložil Jasques Cavallier zářivé květy mangovníku a bílé pižmo.

V samém úvodu nás překvapí vitalita mandarinky a průzračnost leknínů, které podtrhují jedinečný dojem z exotických mangových květů propůjčujících vůni svěží a zároveň mimořádně odvážný, až nestydatý nádech. Srdcem vůně prostupuje smyslná ženskost tahitských obřadních květů tiaré, jenž spolu s třpytivou krásou mimóz a pikantní neuchopitelností čerstvě pomletých zrnek černého pepře vytváří příliv barevných emocí. Hluboký akord santálového dřeva vyvažuje temperament čerstvých malin, který spolu s lahodnou svůdností bílého pižma doplňuje celou kompozici o dotek opojné smyslnosti vyvolávající neodolatelnou touhu.

Princezna moderní doby Legendární módní tvůrce Valentino stvořil vůni pro rockové princezny. Rock´n Rose míří k svůdným mladým dívkám a ženám, jejichž vrozený smysl pro kontrasty oslavuje. „Chtěl jsem jí vyjádřit podstatu osobnosti moderní ženy, která v sobě s přirozenou grácií snoubí zdánlivé protiklady – nevinnost, eleganci, provokaci i smyslnost,“ poodhaluje roušku tajemství vzniku Rock´n Rose její autor. Nevinná, ale provokující, elegantní, ale žádná umělá ikona - průbojná mladá dáma se hlásí k nezávislému životnímu stylu „být tady a teď“. Rocková princezna zná cenu svobody a nezávislosti, je si jista sama sebou a svou nadčasovou krásou. Je růží mezi svými vrstevníky a do jejich rockového společenství vnáší závan osobitého pojetí módy a špetku vzrušení ze setkání s její úchvatnou elegancí. Hlava vůně symbolizuje počáteční dojem nevinnosti vyjádřený mladistvými tóny čerstvého bergamotu a šťavnatého černého rybízu. Jejich kombinace s jiskřivou zelenou nótou vyvolává vzpomínky na čerstvě posečenou louku, právě vyžehlenou bílou halenku či vůni linoucí se z krámku s cukrovím. V srdci vůně je skryta její klasická elegance vlastní každé sofistikované ženě. Kouzlo krásy se špetkou aristokratického půvabu přichází s magickými tóny růží a něhou konvalinek. Valentino k nim přidává coby oslavu ženského úsměvu i gardénii, kdežto pocit štěstí navozují omamné tóny pomerančových květů. Základem vůně se nese výzva provokovat, která odhaluje temnější část duše rockové princezny. Sexy rozpustilá nálada vychází z akordu smyslného santálové dřeva, sladce hříšné vanilky, kosatců a doteku vzácného pižma, jímž se uzavírá kompozice vůně stvořená přímo „k nakousnutí“.

Zářivé potěšení V světě luxusní módy se jméno Salvatore Ferragamo stalo pojmem již ve 20. letech minulého století. Jeho dokonale propracované boty s překvapivými detaily si oblíbila evropská šlechta i hollywoodské hvězdy v čele s Marylin Monroe, Judy Garland, Mary Pickord, Rudolfem Valentinem, Gretou Gardo, Sophií Loren, Audrey Hepburn či megastar současnosti Madonnou. Vedle slavných bot se proslavila i linie oblečení pro dámy i pány, která se vyznačuje uvolněností a elegancí. A samozřejmě nemohou chybět ani vůně nesoucí jméno slavné rodiny. Ve světě snů, harmonie a čisté blaženosti svádí Incanto Shine všechny smysly a otevírá nám bránu do tajné zahrady rajských potěšení, kde rozkvétají nádherné solitery značky Ferragamo. Incanto Shine představuje jiskřivou ovocně květinovou kompozici, která září jako pestrobarevná duha. U jejího zrodu stála renomovaná parfumérka Katrine Dubreuil ze společnosti Mane.

Hned v úvodu nás Incanto Shine pozdraví jiskřivým koktejlem namíchaným z čerstvého ananasu, plodů mučenky a šumivého bergamotu. Poté přijde řada na něžně zářící tóny frézie a růžové pivoňky, které symbolizují ženskost. Kapku smyslnosti dodává Incantu Shine právě dozrálá broskev - medově zlaté pokušení dokonale omamující náš čich i chuť. Základ v sobě snoubí ušlechtilý bílý cedr, jemnou ambru a pižmo, vytvářející dohromady harmonický akord ne nepodobný vůni hedvábně jemné ženské pleti prohřáté laskavými slunečními paprsky.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na víkend jste se těšili, ale už od rána bojujete se špatnou náladou partnera. Naštěstí máte po ruce své děti, které vás podporují. Nejlepší by bylo vyrazit s nimi na výlet a oddávat se…

Nejčtenější články

Doporučujeme