VV: Janova cesta ke hvězdám

12. 9. 2005
VV: Janova cesta ke hvězdám
Jan alias Hans. Jedna z nejvýraznějších ikon reality show VyVolení. Už svým zjevem rozděluje příznivce reality show na dva nesmiřitelné tábory. Jedni v něm vidí nepřizpůsobivého živla a pro druhé se stává symbolem moderní doby a svérázného způsobu free života.

Na první pohled člověk, jehož nic nezkrotí a o to víc nás dojímají jeho zjihlé pohledy nad právě narozeným miminkem a dcerou a velmi hezkou manželkou. Nejeden z nás měl pocit, že do vily míří chlap s velkým Ch. A taky se hned dal dohromady s na první pohled klaďákem Petrem. Bohužel od prvního dne tito dva sice zacílili správně a jali se pronásledovat osobu, kterou vyhodnotili jako nejméně sympatickou pro lidi, a tím pádem ideální terč, aby jejich exhibice před kamerami byla dokonalá. Navážet se do „blondýny“ , která je opravdu poněkud neobratná a ještě k tomu „tanečnice u tyče“. Prostě dokonalý objekt k ponižování a upevňování si pozic. I silácké řeči o roznesení té tupé blondýny přesně charakterizovaly, že si chlapci jsou jisti a o tu výhru se už nějak šábnou, až vyházejí ten póvl, co jim stojí v cestě.

Jenže zapomněli, že k dokonalému muži především patří galantnost, tolerance a pečlivý vzhled. A je velký rozdíl napomenout rozvernou Reginu a to co předváděli ti dva s výroky o bradavici na krku, píp a píp a píp.

Hansova obhajoba vyměšování a zaplynovávání společných prostor už nám jen ukázala, co se pod líbivou slupkou schovává za předpotopního primitiva. Z našeho velkého Chlapa se stává poslušný přisluhovač a přizvukovač pana Zvěřiny, který si ho navždy zavázal svým předstíraným zájmem o jeho rodinu a do očí bijící falešností v podobě hlášky: Tobě ty prachy patřej, ty jsi záruka, že budou správně použité, já bych je promr……. A Hanz, to naivní zvířátko, nám do kamer spouští vodopád slz.

Blesk už nás masíruje, že za naším Hansem se táhne žaloba, ale kdo by věřil Blesku. Jenže i ten Blesk občasí trefí do černého a tady trefil, což potvrdí následná návštěva Vily. Policisté nám vstoupili do zpovědnice, kde Hansovi předali předvolání k soudu. Takže se dozvídáme, že Jan je dojemným tatínkem pouze v rodině, která je právě aktuální. Ty, co opustil, ho již nezajímají. Dluhy na výživném na všechny jeho předchozí rodiny dělají přes 100.000,-. Děti si můžou povzdechnout : Fotr je lotr.

A vraťme se do Vily. Tam pod taktovkou pana Zvěřiny se stane Regina bossem a ne bossem zrovna příjemným. Její posedlost čistotou, která je ostatním proti mysli, je pochopitelná, protože normálně Regi žije sama a tak má vše, jak má být. Aby to měla ještě komplikovanější, ve Vile vypukne infekce, a Gina to označí za důsledek bordelu ve Vile a neobratně si proti sobě všechny popudí a následky jsou hned vidět.

Regina je na vyhazov a Hans s Petrem na 100% věří, že se jí zbaví. Po jejím návratu zažívají první šok, a když jim Prima začne pravidelně dávat výběr SMS od diváků, jen úplný hlupák by nepochopil, že celá jejich hra trapně nevyšla, a proto se jako taktické zdá co nejdříve Vilu opustit. Nějaké peníze dostane a ještě bude schopen využít nějaké ty nabídky a třeba rychle vydělat, aby stihl zaplatit dluhy než bude odsouzen. Začne dělat velké problémy štábu, je protivný na všechny ve vile a děla vše pro to, aby byl vyhozen.

Zajímavým momentem je, když dostane 7 k.o. Je překvapen. I v této chvíli je přesvědčen o tom, jak je dobrý a je upřímně překvapen, že dostal i hlasy od lidí, kterým to jeho velitel nenakázal a sebevědomě vyhlašuje, že vyzve Vladka.

Někdo může nabýt dojmu, že Jan si je silné pozice Vladka vědom, ale to je v kontrastu s hláškami, že kudrnáče možná vyřadí. Možná to opravdu vzdává a ty hlášky měly být poslední úlitba jeho bohu, Petru Zvěřinovi.

Tak duel proběhl. Ten sestřih a poslední den, nám ukázal, že Hans už opravdu zas tak moc bojovat nechce, že mu je asi jedno jak to dopadne. Podle toho do dopadlo. Téměř o 400 000 ve prospěch Vladka. Drtivé vítězství pro Vladka a drtivý dopad pro Hanse. Snad opravdu má nějak vymyšleno co a jak dál. Ve Vile skončil. Sbohem.

autor: Simona

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu. Ruku na srdce, poslední dobou nemáte čas na aktivity, které jsou spojeny s hodnotným…