Alensa.cz 3269 Kč Foto: Archiv firem

Alensa.cz 3269 Kč Foto: Archiv firem

Alensa.cz 899 Kč Foto: Archiv firem
Alensa.cz 1359 Kč Foto: Archiv firem
Alensa.cz 1559 Kč Foto: Archiv firem
Alensa.cz 2789 Kč Foto: Archiv firem
40
Fotogalerie

Výběr nejkrásnějších slunečních brýlí na léto 2023: Jaký tvar vám bude slušet?

Jakmile sluneční paprsky začnou získávat na intenzitě a objevují se čím dál častěji, je načase udělat revizi slunečních brýlí. Zvažujete-li nákup nového kousku a jestli berete tento doplněk nejen jako nezbytnou nutnost, ale i jako módní kousek, kterým doladíte outfit, poohlédněte se po letošních trendech. Určitě si vyberete!

Než se rozhodnete pro koupi slunečních brýlí, zaměřte se na tvar vašeho obličeje, a podle toho pak vybírejte styl brýlí, které by vám mohly slušet. Pokud máte kulatý obličej, zkuste sluneční brýle s ostrými úhly, s čtvercovým obličejem si vyberte kulaté nebo oválné sluneční brýle, které zmírňují tvrdost linií vašeho obličeje. Máte-li oválný obličej, máte štěstí, protože se na vás bude hodit většina tvarů.

Milovnice brýlí Dana Morávková: Proč odmítla operaci očí? Podívejte se na video:

Trendy letošního léta, co se týče slunečních brýlí, jsou poměrně rozmanité, takže si jistě najdete svůj styl, který vám bude sedět a zároveň i ladit ke zbytku vašeho outfitu i k vašemu stylu. Trendy navíc můžete i kombinovat a u jedněch brýlí skloubit třeba dva trendy.

Díky návrhářům jako Loewe a Celine jsou extra velké sluneční brýle opět v kurzu. Až se na dovolené budete zotavovat z prázdninové kocoviny nebo budete vyřizovat pochůzky bez make-upu, tento trend rozhodně oceníte. Protipólem, který víc než jako ochrana proti slunci funguje spíš v roli módního doplňku, jsou pak extrémně úzké brýle.

Velmi výrazným kouskem, jejž letos budete hojně potkávat v ulicích i na plážích, jsou pak masivnější bílé obroučky všech možných tvarů. A všechny tyto možnosti se navíc dají kombinovat s dalším trendem, kterým jsou růžová skla. Ta se hodí do všech typů brýlí, takže pokud vám nevadí, že vaše oči příliš nezastíní, směle do toho!

Inspiraci najdete v naší galerii!

Doporučujeme

Články odjinud