Vyberte správné světlo do kuchyně a posviťte si na vaření

9. 4. 2018 Reklama
Vyberte správné světlo do kuchyně a posviťte si na vaření
Haló, haló, milé kuchtičky a milí kuchtíci, slyšte. Na vědomost se dává, že lahodné jídlo se dnes nepodává… dnes se bude vybírat. A co? No přeci světlo! Abyste na přípravu svých pokrmů viděli co nejlépe, je potřeba si na ni pořádně posvítit. A my vám prozradíme jak, a především čím.

Už dávno neplatí, že kuchyňská světla plní čistě jen účelovou funkci. Samozřejmě, v případě osvětlení u kuchyňské linky se dbá hlavně na praktičnost, nicméně důsledkem krásně prosvětlené kuchyně bývá také centrální, nebo i další doplňkové osvětlení, kde se rozhodněfádnosti držet nemusíte.

Příprava dobrého jídla začíná kvalitním osvětlením

Při výběru osvětlení ke kuchyňské lince si nejprve zodpovězte tyto otázky: V které části linky trávím přípravou nejvíce času? Zajímá mě ekonomičnost a úspora? Neomezuje mě při výběru například lesklý povrch linky, jenž by mohl házet světelné odlesky?

Která světla do kuchyně nejvíce bodují? Bodovky!

Dostatek světla při vaření vám zajistí bodové osvětlení , jehož předností je i zmiňovaná ekonomičnost. Bodovky navíc nevyžadují téměř žádné místo a jejich instalaci zvládne kdekdo. Přidejte své kuchyni na skvostnosti například oku lahodícími bodovkami od firmy Profisvitidla.cz. Šuplíky a skříňky pak klidně doplňte oLED pásky , to abyste se při večerním mlsání trefili na první dobrou.

Vychutnejte si pokrmy pod kvalitním osvětlením

Na řadu přichází další neméně podstatná část kuchyně, místo, kde si rodina pochutnává na vašich kulinářských výtvorech nebo na nedělní kávě, a tedy kuchyňský stůl. Závěsný lustr, zajímavý ať už svým designem , materiálem či tvarem se hodí spíše ke kulatým stolům. Takové světlo dokáže i z té nejobyčejnější kuchyně vykouzlit stylový interiér , přemýšlejte o něm. Obdélníkový stůl zase perfektně doplníte světlem podlouhlého tvaru.

Centrální osvětlení

Zatímco do menší kuchyně o rozměrech 15 - 22 m2 vám jedno stropní svítidlo bohatě postačí, do větší se nebojte pořídit i hlavní centrální osvětlení . Nechcete-li o světlo připravit jediný kout své kuchyně, poohlédněte se po víceramenných světlech, s nimiž lze manipulovat. To vám umožní si vždy posvítit tam, kam zrovna potřebujete.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Tento víkend nebude zrovna pohodový a do všech domácích prací se budete doslova nutit. Hlavně nepropadejte depresivní náladě! Vždyť se můžete potěšit mnoha hezkými věcmi. Neberte životní…