Vybíráte bazén na zahradu? Co vše potřebujete vědět?

19. 3. 2020 Reklama
Vybíráte bazén na zahradu? Co vše potřebujete vědět?
Rozhodla jste se rodinu potěšit novým zahradním bazénem? Nechcete s dětmi chodit na veřejné koupaliště, kde je většinou přeplněno a skoro se tam ani neosvěžíte? Poradíme vám, jak na to.

Jak vybrat zahradní bazén?

Výběr bazénu ovlivňují hlavně finanční a prostorové možnosti, zaměřit se jen na vzhled je špatně. K čemu vám bude vnější plášť s imitací dřeva, když se vám bazén nakonec nevejde na zahradu?

Když už jste se pro nový zahradní bazén rozhodla, odpovězte si na následující otázky:

  • Kam bazén chcete postavit?

  • Kolik do něj chcete investovat?

  • Jaká by měla být kapacita bazénu?

  • Z jakého materiálu by měl být?

Jaké jsou vaše prostorové možnosti?

První věc, kterou je třeba před pořízením bazénu vyřešit je otázka místa. Kam bazén chcete postavit? Na malou zahrádku těžko dáte obří bazén. Když máte vybrané místo, můžete začít řešit rozměry a tvar bazénu.

Náš tip: Pro malé zahrádky jsou ideální volbou nadzemní bazény, které jsou finančně dostupné a poměrně nenáročné na údržbu. Máte prostor i na větší bazén? Podívejte se na bazény s pevnou kovovou konstrukcí. Jejich velkou výhodou je dlouhá životnost a maximální odolnost.

Máte omezený rozpočet, nebo si můžete dovolit větší investici do bazénu?

I finance rozhodují o tom, jaký bazén si pořídíte. Nejméně rodinný rozpočet zatíží nafukovací bazény, které stojí pár korun a postavíte je svépomocí. Jejich výhodou je i velmi snadná údržba a demontáž na zimu. Koupíte je samostatně, nebo v setu s příslušenstvím a filtrací.

Víte, že většina bazénů by se na zimu měla rozebrat, složit a uskladnit doma? Venku by v žádném případě zůstávat neměly.

Klepněte pro větší obrázek

Kolik lidí se v bazénu bude koupat?

Pokud vás prostorové možnosti tolik nelimitují, můžete při výběru bazénu přihlédnout i k tomu, kolik lidí bude bazén používat. Do maličkého bazénu se těžko vejde celá rodina.

Od věci není zohlednit ani to, kdo se v něm bude koupat nejvíce. Pro malé děti je vhodný mělčí bazén, pro plavce zase větší a hlubší. Zamyslete se i nad účelem bazénu. Slouží jen pro krátké osvěžení, nebo v něm chcete zvládnout i pár temp?

Jak vybrat materiál?

Nabídka na trhu je poměrně široká, jak se v ní zorientovat? Je lepší nafukovací bazén, bazén s konstrukcí nebo ten plastový?

Víte, že materiál ovlivňuje cenu bazénu? Finančně nejdostupnější jsou nafukovací bazény, které ale nemají dlouhou životnost. Na druhou stranu jsou skvělé třeba na chatu.

Následují je fóliové a plastové bazény, které už něco vydrží. Navíc nestojí o moc víc než ty s nafukovacím lemem. Samostatnou kapitolu tvoří bazény s kovovou konstrukcí a bazény zapuštěné do země. Ty už jsou ale finančně náročnější.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Od nového vztahu si mnohé slibujete, a proto splníte své lásce, co jí na očích uvidíte. Jen si dávejte pozor na to, ať to nepřeženete. Nakonec by vám zbyly oči pro pláč. Románek je čerstvý…

Nejčtenější články

Doporučujeme