Vycestujte, dokud to jde: 5 míst, která si zamilujete v podzimním Jižním Tyrolsku

21. 11. 2021
I když ohledně koronaviru opět začíná přituhovat, cestování je ještě možné, a tak není důvod, proč alespoň na chvíli neuniknout blížícímu se předvánočnímu stresu a neudělat si hezký prodloužený víkend. Jižní Tyrolsko, tedy sever Itálie, díky své jižnější poloze nabízí stále příjemné počasí a barevný podzim. Stačí nasednout do auta a za několik hodin si můžete vychutnávat krásy místních městeček i tamní kuchyni. Jen pozor, v Rakousku platí lockdown pro neočkované.

Sterzing/Vipiteno

Prvního „italského“ přivítání po překročení Brennerského průsmyku se vám dostane ve Sterzingu/Vipitenu, historickém městě, založeném římskými legionáři císaře Claudia. To dodnes zachovává romantické a umělecké kouzlo, které mu vtiskli ve středověku vizionářští mecenáši Fuggerové. Však se tu koná i klasický hudební festival Orfeo. Staré a nové město rozděluje Zwölferturm, 46 metrů vysoká věž, kousek odtud leží ještě zachovalý středověký zámek Reifenstein. Jen na okraj, oblast je dvojjazyčná, proto jsou jména měst dvojí – uvádíme je nejprve v němčině a potom v italštině. 

Co navštívit?

I do menšího alpského města se dá vyrazit za nákupy. Atmosféru jim dodají kulisy středověkých arkád a obloukových oken starých elegantních domů. Své obchody tu mají věhlasné módní značky, šperkaři i tradiční (jiho)tyrolská řemesla. Zážitkem je i páteční farmářský trh na Městském náměstí s mnoha regionálními specialitami.

Kde se ubytovat a najíst?

Haus am Turm je malebný rodinný hotýlek s duší, lehkostí designu a citem pro krásu. Jeho restaurace a vinárna Vinzenz je vyhlášená v širokém okolí nejen pro fajnová vína, ale i spárované menu, vybírané s vášní i rozumem.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milé Váhy, tento únorový týden se ponese v duchu nervozity a nedostatku sebedůvěry, což se projeví i v úterý. I když vám šéf nabízí obrovské profesní šance, nemůžete se prostě rozhoupat.…