Vycestujte, dokud to jde: 5 míst, která si zamilujete v podzimním Jižním Tyrolsku

21. 11. 2021
I když ohledně koronaviru opět začíná přituhovat, cestování je ještě možné, a tak není důvod, proč alespoň na chvíli neuniknout blížícímu se předvánočnímu stresu a neudělat si hezký prodloužený víkend. Jižní Tyrolsko, tedy sever Itálie, díky své jižnější poloze nabízí stále příjemné počasí a barevný podzim. Stačí nasednout do auta a za několik hodin si můžete vychutnávat krásy místních městeček i tamní kuchyni. Jen pozor, v Rakousku platí lockdown pro neočkované.

Sterzing/Vipiteno

Prvního „italského“ přivítání po překročení Brennerského průsmyku se vám dostane ve Sterzingu/Vipitenu, historickém městě, založeném římskými legionáři císaře Claudia. To dodnes zachovává romantické a umělecké kouzlo, které mu vtiskli ve středověku vizionářští mecenáši Fuggerové. Však se tu koná i klasický hudební festival Orfeo. Staré a nové město rozděluje Zwölferturm, 46 metrů vysoká věž, kousek odtud leží ještě zachovalý středověký zámek Reifenstein. Jen na okraj, oblast je dvojjazyčná, proto jsou jména měst dvojí – uvádíme je nejprve v němčině a potom v italštině. 

Co navštívit?

I do menšího alpského města se dá vyrazit za nákupy. Atmosféru jim dodají kulisy středověkých arkád a obloukových oken starých elegantních domů. Své obchody tu mají věhlasné módní značky, šperkaři i tradiční (jiho)tyrolská řemesla. Zážitkem je i páteční farmářský trh na Městském náměstí s mnoha regionálními specialitami.

Kde se ubytovat a najíst?

Haus am Turm je malebný rodinný hotýlek s duší, lehkostí designu a citem pro krásu. Jeho restaurace a vinárna Vinzenz je vyhlášená v širokém okolí nejen pro fajnová vína, ale i spárované menu, vybírané s vášní i rozumem.

Na co si dát pozor u cestovního pojištění? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Už zítra je Světový den cyklistiky, proto byste měli pomýšlet na víkend strávený ve sportovním duchu. Ruku na srdce, poslední dobou nemáte čas na aktivity, které jsou spojeny s hodnotným…