Vychází Moje psychologie na titulce s moderátorkou Danielou Písařovicovou

27. 4. 2020
Foto: Archiv Moje psychologie
O tom, jak pandemie ovlivňuje život nejen osobní, ale především profesní, mluví promluvila pro květnové vydání časopisu Moje psychologie moderátorka Daniela Písařovicová. Zároveň na sebe prozradila i další věci, například jak sama sebe mnohem lépe poznala díky účasti ve StarDance, co se kdysi naučila v soutěži krásy a zúročuje to dodnes ve své práci nebo co je nejspíš za tím, že tak krásná a úspěšná žena jako je Daniela, je single.

Květnová Moje psychologie nese (ostatně jako každý rok) označení EKO, nicméně vedle toho, že je tradičně tištěná na speciálním recyklovaném papíře a čtenáři v ní najdou témata týkající se ekologie, pochopitelně také reflektuje momentální dění ve společnosti v souvislosti s koronavirovou pandemií.

Psycholog Jan Vojtko působí především jako partnerský terapeut, a tak není divu, že téma vztahů prolíná celým rozhovorem, který poskytl květnové MP. Rozebírá mj., jak se karanténa již nyní odráží na vztazích, a radí, jak toto psychicky náročné období naopak využít pro jejich posílení a zlepšení.

Klepněte pro větší obrázek

Vysvětluje, proč jsou partnerské vztahy podle něj hlavně práce, co bychom si v nich měli hýčkat, aby nám vydržely a zamýšlí se také nad tím, jaké vztahy už nemá význam zachraňovat. Horolezkyně Klára Kolouchová a dokumentaristka Jana Počtová mají za sebou společnou - nejen pomyslnou, ale i reálnou - cestu. Do dalekých Himalájí. Jejím výsledkem je unikátní film K2 vlastní cestou, který není jen pouhým dokumentem o zdolání jedné z nejtěžších horolezeckých met, ale zároveň i sondou do duše inspirativní ženy toužící zdolat nezdolatelné a vymezit se vůči společenským očekáváním.

Tématu ekologie se v čísle věnuje řada textů - například nové trendy v této oblasti mapuje čtyřstrana s názvem Jak (si) nezaneřádit (svůj) svět a přesvědčuje o tom, že žít a myslet ekologicky je nejen nezbytné, ale i cool! Nad tím, co se ve skutečnosti děje v myslích militantních ekologů, se zamýšlí článek V hlavě ekoaktivisty. A pokud by vás zajímalo, jaká je ta nejekologičtější a k tělu nejšetrnější antikoncepce, můžete si přečíst něco více o pesaru.

Klepněte pro větší obrázek

Na návštěvu tentokrát Mojí psychologii pozvali Karolína a Pavel Podruhovi, kteří si v jihočeském Krumlově zrekonstruovali a zařídili bydlení ve skandinávském stylu a v duchu minimalismu. A k návštěvám (v současné době aspoň prostřednictvím Mojí psychologie) vybízí v článku Slavné vily i několik pozoruhodných domů, které mají zajímavou historii a které bez přehánění patří k českým architektonickým skvostům. Dalším nosným tématem květnového vydání jsou vztahy. Dozvíme se, jaké trendy ovlivňují soužití mužů a žen a jak se vztahy v současnosti proměňují.

Nakoukneme pod pokličku “vztahologie” a ujasníme si, co (s nadsázkou vzato) v partnerství zvládáme na jedničku a z čeho bychom nejspíš propadli. Možná překvapivě se přesvědčíme o tom, že ochrana přírody a “ochrana” vztahu má mnoho společného - v obou případech jde totiž o trvalou udržitelnost. Více v článku Ekologie lásky. A o tom, že když se to přepískne s mírou lásky, hrozí riziko vztahové závislosti, a že i tady platí, že méně někdy znamená více, se dočteme v textu

Když milujeme příliš. Exkluzivní rozhovor Mojí psychologii do květnového poskytla Anna Fodorová, psychoterapeutka s českými kořeny působící v Londýně, které v češtině nedávno vyšla kniha První terapie. I v květnovém čísle čekají na čtenářky novinky ze světa krásy, módní trendy a také aktuality z kulturního dění.

Klepněte pro větší obrázek

Objednat předplatné si můžete z pohodlí domova, doručení je až do schránky, poštovné je zdarma. A také se můžete těšit na dárek k předplatnému! Předplatné je možné si objednat i v elektronické formě na ikiosku. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce.V neposlední řadě se nabízí možnost zakoupení voucheru a využití předplatného jako originálního dárku pro své blízké.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybičky, začíná se ve vás probouzet umělecký talent. Jste tvořiví a pyšníte velkou fantazií. Své nové dovednosti si vyzkoušíte nejdříve v domácím prostředí. Uděláte hned několik…

Nejčtenější články

Doporučujeme