Vychází Moje psychologie na titulce s moderátorkou Danielou Písařovicovou

27. 4. 2020
Foto: Archiv Moje psychologie
Foto: Archiv Moje psychologie
O tom, jak pandemie ovlivňuje život nejen osobní, ale především profesní, mluví promluvila pro květnové vydání časopisu Moje psychologie moderátorka Daniela Písařovicová. Zároveň na sebe prozradila i další věci, například jak sama sebe mnohem lépe poznala díky účasti ve StarDance, co se kdysi naučila v soutěži krásy a zúročuje to dodnes ve své práci nebo co je nejspíš za tím, že tak krásná a úspěšná žena jako je Daniela, je single.

Květnová Moje psychologie nese (ostatně jako každý rok) označení EKO, nicméně vedle toho, že je tradičně tištěná na speciálním recyklovaném papíře a čtenáři v ní najdou témata týkající se ekologie, pochopitelně také reflektuje momentální dění ve společnosti v souvislosti s koronavirovou pandemií.

Psycholog Jan Vojtko působí především jako partnerský terapeut, a tak není divu, že téma vztahů prolíná celým rozhovorem, který poskytl květnové MP. Rozebírá mj., jak se karanténa již nyní odráží na vztazích, a radí, jak toto psychicky náročné období naopak využít pro jejich posílení a zlepšení.

Klepněte pro větší obrázek

Vysvětluje, proč jsou partnerské vztahy podle něj hlavně práce, co bychom si v nich měli hýčkat, aby nám vydržely a zamýšlí se také nad tím, jaké vztahy už nemá význam zachraňovat. Horolezkyně Klára Kolouchová a dokumentaristka Jana Počtová mají za sebou společnou - nejen pomyslnou, ale i reálnou - cestu. Do dalekých Himalájí. Jejím výsledkem je unikátní film K2 vlastní cestou, který není jen pouhým dokumentem o zdolání jedné z nejtěžších horolezeckých met, ale zároveň i sondou do duše inspirativní ženy toužící zdolat nezdolatelné a vymezit se vůči společenským očekáváním.

Tématu ekologie se v čísle věnuje řada textů - například nové trendy v této oblasti mapuje čtyřstrana s názvem Jak (si) nezaneřádit (svůj) svět a přesvědčuje o tom, že žít a myslet ekologicky je nejen nezbytné, ale i cool! Nad tím, co se ve skutečnosti děje v myslích militantních ekologů, se zamýšlí článek V hlavě ekoaktivisty. A pokud by vás zajímalo, jaká je ta nejekologičtější a k tělu nejšetrnější antikoncepce, můžete si přečíst něco více o pesaru.

Klepněte pro větší obrázek

Na návštěvu tentokrát Mojí psychologii pozvali Karolína a Pavel Podruhovi, kteří si v jihočeském Krumlově zrekonstruovali a zařídili bydlení ve skandinávském stylu a v duchu minimalismu. A k návštěvám (v současné době aspoň prostřednictvím Mojí psychologie) vybízí v článku Slavné vily i několik pozoruhodných domů, které mají zajímavou historii a které bez přehánění patří k českým architektonickým skvostům. Dalším nosným tématem květnového vydání jsou vztahy. Dozvíme se, jaké trendy ovlivňují soužití mužů a žen a jak se vztahy v současnosti proměňují.

Nakoukneme pod pokličku “vztahologie” a ujasníme si, co (s nadsázkou vzato) v partnerství zvládáme na jedničku a z čeho bychom nejspíš propadli. Možná překvapivě se přesvědčíme o tom, že ochrana přírody a “ochrana” vztahu má mnoho společného - v obou případech jde totiž o trvalou udržitelnost. Více v článku Ekologie lásky. A o tom, že když se to přepískne s mírou lásky, hrozí riziko vztahové závislosti, a že i tady platí, že méně někdy znamená více, se dočteme v textu

Když milujeme příliš. Exkluzivní rozhovor Mojí psychologii do květnového poskytla Anna Fodorová, psychoterapeutka s českými kořeny působící v Londýně, které v češtině nedávno vyšla kniha První terapie. I v květnovém čísle čekají na čtenářky novinky ze světa krásy, módní trendy a také aktuality z kulturního dění.

Klepněte pro větší obrázek

Objednat předplatné si můžete z pohodlí domova, doručení je až do schránky, poštovné je zdarma. A také se můžete těšit na dárek k předplatnému! Předplatné je možné si objednat i v elektronické formě na ikiosku. Dnes objednáte, zítra ho máte ve schránce.V neposlední řadě se nabízí možnost zakoupení voucheru a využití předplatného jako originálního dárku pro své blízké.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na svatého Václava, kamna připrav do rána. Snad se tato předtucha nevyplní, protože vy po sychravém počasí netoužíte. Myslíte jen na výlety, cestování nejen po tuzemsku a ocenili byste i…