Vychytávky do kuchyně: 8 praktických zlepšováků, které vám usnadní život

Vychytávky do kuchyně: 8 praktických zlepšováků, které vám usnadní život

Milujete vaření, pečení a domácnost máte v malíčku? Ale jak sama víte, pořád je co vylepšovat. Přinášíme vám tipy, jak si ulehčit práci v kuchyni pomocí praktických zlepšováků.

Jak krájet cibuli a neuronit ani slzu? Nebo jak rychle uklidnit spálený jazyk? Našly jsme pro vás ověřené rady a lidové metody, které prý zaručeně fungují a nás v redakci zaujaly! 

STÁLE ČERSTVÉ BANÁNY

Aby zůstaly banány pořád pěkně žluté a čerstvé, zabalte jejich stopku do potravinové fólie. Zabalením stopky zastavíte jejich zrání a vám tak vydrží v míse na ovoce o tři až čtyři dny déle ve stavu, aniž by zčernaly.

ABY HRNEC NEPŘETEKL

Taky se vám někdy stává, že vaříte těstoviny, a třeba jen na chvíli odběhnete od sporáku do ledničky nebo zapnout pračku? Stačí jen minuta a hned je voda všude kolem hrnce. Při vaření těstovin položte dřevěnou vařečku na hrnec a nic vám nepřeteče. Vařečka totiž začne narušovat bubliny, které se snaží dostat ven z hrnce.

PROTI ZÁPACHU BOBKOVÝ LIST

Jak odstraníte z bytu jakýkoli zápach, třeba z cigaret, přepáleného oleje nebo po rybách? Starým dobrým trikem na eliminaci zápachu je pálení několika sušených bobkových listů. Položte je do misky a zapalte sirkou. Zápach rychle zmizí.

NA SPÁLENÝ JAZYK

Jak zklidnit jazyk, který jste si při ochutnávání spálila? Na popálený jazyk se doporučuje něco sladkého. Zkuste jednoduchého pomocníka v podobě kostky cukru, kterou nechte pomalu rozpustit v ústech. Jazyk by se měl postupně uklidnit a bolest odeznít.

UŽ ŽÁDNÝ PŘIPÁLENÝ PUDINK

Milují vaše děti pudink, ale vy máte zkušenost s tím, že se občas připálí? Vymažte dno hrnce před vařením máslem. Pudink se tak nepřipálí, bude jemnější a hladší, a máslo mu dodá jemnost.

ABY VEJCE NEPOPRASKALO

Jak uvařit vejce, aby nepopraskalo? Přidejte do vody na vaření pár kapek octa, takto uvařená vejce půjdou snáze oloupat a nepopraskají. Případné prasknutí vajec můžete zachránit řádným osolením vody, ve které budete vejce vařit. Čím víc soli, tím lépe.

PŘIPÁLENÁ RÝŽE

Jak si poradit s připálenou rýží? Zdá se to neřešitelné, ale zkuste to napravit tím, že na připálenou rýži položíte krajíček chleba, který za několik minut nepříjemnou chuť i vůni spáleniny odstraní.

KRÁJENÍ CIBULE BEZ SLZ

Jak krájet cibuli a neuronit ani slzu? Zkuste při krájení této zeleniny namáčet nůž do vody, měla byste tak zabránit nepříjemnému slzení. Nebo cibuli dejte na pár minut zchladit do mrazáku.

Doporučujeme

Články odjinud