Vydejte se na nový film Škola života

3. 5. 2010
Vydejte se na nový film Škola života
Adaptace memoárů novinářky Lynn Barber podle scénáře Nicka Hornbyho nás přivádí na londýnské předměstí roku 1961 do měšťácké rodiny, jejíž pýchou je šestnáctiletá Jenny (Carey Mulligan).

Svými studijními výsledky míří do Oxfordu, ve svých myšlenkách se však oddává snům o výjimečných zážitcích v rytmu písní Juliette Gréco.

Ze snů do reality není ale tak daleko, jak by se mohlo v prudérním Londýně zdát. Zvlášť když se jednoho deštivého dne objeví charismatický třicátník David (Peter Sarsgaard), který s nonšalancí sobě vlastní vmžiku okouzlí nejen Jenny, ale i její zpočátku nedůvěřivé rodiče.

Ze strohých knižních vědomostí tak Jenny rázem přesedlá na Davidovu názorně aplikovanou školu života, která je plná zakouřených klubů, uměleckých aukcí či pozdních večeří s přáteli.

Teď tak stačí už jen málo, aby Jenny jeho šarmu podlehla definitivně a místo Oxfordu se rozhodla pro život po jeho boku. Zvlášť když jí právě rodiče odsouhlasili výlet do Paříže, kde se Jenny rozhodla věnovat Davidovi své panenství...

„Další zajímavé články najdete v aktuálním čísle časopisu Moje Psychologie.„

ČTĚTE TAKÉ:

Český pivní festival bude letos delší!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Užijete si naprosto báječný den, ve kterém je špatná nálada zakázána. Najdete si cestičku s partnerovi i dětem. Společně strávené chvíle se zapíšou do dějin spokojenosti rodiny. Určitě…

Nejčtenější články

Doporučujeme