Vydejte se na wellness víkend. Kde si dopřát ten nejlepší relax?

9. 5. 2015
Vydejte se na wellness víkend. Kde si dopřát ten nejlepší relax?
Jste unavení a dovolená je daleko? Pak je nejvyšší čas dopřát si ještě před létem aspoň relaxační víkend. Máme pro vás tipy na místa po celé Evropě, kde si odpočine tělo i hlava.

Vodní dobrodružství v Budapešti

Milujete aktivní odpočinek nebo se vám jen těžko podaří vyrazit na víkend bez dětí? V takovém případě je dobré vydat se na výlet za hranice. Maďarské hlavní město Budapešť je co by kamenem dohodil a je stejně krásné jako Praha. Až se projdete hornatou Budou a rovinatou Peští, popijete tokajské a ochutnáte čabajku nebo guláš, nastane ideální čas zrelaxovat ve čtyřhvězdičkovém hotelu propojeném s aquaparkem.

NA CO SE TĚŠIT?

Relaxační hotel Aquaworld Resort Budapest je propojen s jedním z největších zastřešených aquaparků ve střední Evropě. Pokud nebudete chtít, o svých potomcích tady celý den neuslyšíte. Postará se o to 17 bazénů, k tomu 11 toboganů a skluzavek od malých až po obří, na kterých se startuje ze 17 metrů výšky. Nechybějí ani libůstky jako bazén pro surfaře. Pro dospělé jsou připraveny wellness a fitness centrum či lázně Oriental Spa s uzavřeným světem saun. Těšit se můžete na parní kabinu, tureckou lázeň hammam nebo farmu krásy.

Více na www.aquaworldresort.hu/cz/

Vířivé masáže v Brně

Potřebujete si odpočinout, načerpat energii a vyřešit problémy s nespavostí a bolesti těla? Lékem na tohle všechno jsou vířivé koupele, kdy se jedná o jemnou masáž vířící vodou.

Zatímco ležíte ve vaně a odpočíváte, voda zlepšuje prokrvení končetin, aktivuje kožní receptory, podporuje uvolnění svalové a kloubní ztuhlosti. Vybrat si můžete z různých druhů, zřejmě největší nabídku v Česku však momentálně najdete v Infi nit Maximus.

NA CO SE TĚŠIT?

Relaxační resort u Brněnské přehrady nabízí hydromasážní bylinné, aroma solné a mořské koupele. Doporučujeme vyzkoušet i unikátní koupele v kamenné vaně z ostrova Bali, jejíž hladina je pokryta čerstvými květy, směsí olejů z kokosu nebo medovým aroma. V resortu nechybějí ani sauny, vodní svět a masáže. Infi nit Maximus nabízí také ubytování.

Více na www.infi nit.cz/brno-prehrada

Saunování v Rakousku

Existuje něco příjemnějšího než po únavném týdnu nebo sportovním výkonu navštívit saunu? Jde nejen o pocení v horkém vzduchu, ale i zklidnění pro vaši duši. Do sauny můžete po celý rok. Saunování posiluje srdce a krevní oběh, pomáhá odplavit stres, napětí a bolesti a prokazatelně má i uvolňující účinek na centrální nervový systém a vede ke zlepšení spánku. Krásné sauny najdete dnes už na mnoha místech, těmi dlouhodobě nejlepšími se ale právem chlubí Rakousko.

NA CO SE TĚŠIT?

Neuvěřitelně příjemné je saunování v panoramatických saunách, kde se můžete kochat dechberoucími výhledy na vrcholky hor. V alpském resortu Übergossene Alm budete mít na výběr z devíti různých saun. Nejnověji resort uvedl do provozu zážitkovou panoramatickou saunu s výhledem na masiv Hochkönigu. Když se pohodlně usadíte, začne inscenace pro všechny smysly.

Podle právě zvoleného tématu pracuje saunový mistr se světlem, hudbou, obrazy nebo vůněmi. Opravdu horký tip je pak takzvaná „ďáblova sauna“, kde vás kromě horka obklopí vůně esenciálních olejů. Kromě saun nabízí hotel relaxaci na více než 1200 metrech čtverečních. Nechybí kosmetika, masáže, možnost zaplavat si v solárně vyhřívaném venkovním i klasickém vnitřním bazénu.

Více na www.uebergossenealm.at

Anti-aging terapie ve Francii

Dovolená v jižní Francii je úchvatná vždycky. Pokud jste v těchto místech zatím byli jen autobusem s přespáním ve francouzských autokempech, dopřejte si tentokrát něco luxusnějšího. Bonusem bude, že se z dovolené vrátíte o deset let mladší.

NA CO SE TĚŠIT?

Vysokou kvalitu služeb si můžete dopřát v cenami ověnčeném pětihvězdičkovém hotelu s poetickým názvem La Réserve v malé vesničce Ramatuelle nedaleko Saint-Tropez. Čekají tady na vás vnitřní i venkovní bazény, sauna, pára a jedenáct místností, v nichž terapeuti provádějí i takové lahůdky, jako je balneoterapie či osteopatie, která se soustředí na svaly, kosti, klouby a páteř.

Cílem osteopata je uvolnit místo, které je nějakým způsobem zablokované, a příznivě tak ovlivnit nervový, oběhový a lymfatický systém. Co se týká anti-aging terapie, tu vám tady odborníci ušijí na míru. Ošetřováni budete při všech procedurách tou nejkvalitnější kosmetikou La Mer.

Více na www.lareserve-ramatuelle.com/en/spa/

Stop celulitidě v Itálii

Už jste někdy slyšeli o thalassoterapii? Tohle krkolomně znějící slovo znamená v překladu léčba mořem. Není to až taková novinka, jak se může zdát. Zdraví prospěšných účinků moře si byli vědomi už staří Řekové. Prastará léčebná terapie využívá nejen působení mořské vody, ale i soli, řas, bahna a písku.

Kombinace toho všeho působí pozitivně na chod celého organismu – zlepšuje prokrvení pokožky, očišťuje, pozitivně působí na nervy, pomáhá proti únavě, bolesti, a navíc skvěle nastartuje hubnutí a umí zlikvidovat celulitidu. Thalassoterapii nabízejí resorty po celé Evropě. Nejvyhlášenější procedury ale naleznete ve Španělsku, na Kanárských ostrovech a v Itálii.

NA CO SE TĚŠIT?

Thalassoterapie bývá obvykle kombinací několika procedur: koupele v bazénu s mořskou vodou o teplotě 30 stupňů Celsia, perličkové koupele z mořské vody, podvodní masáže mořskou vodou, bahenního zábalu, zábalu z mořských řas, inhalace mořské vody, a mohou se přidat i další: elektroléčba, masáže nebo aromaterapie.

Jedny z nejlepších momentálně nabízí italský hotel Forte Village. V lázních Thelasso del Forte Spa vám bude během dne k dispozici až čtyřicet zkušených terapeutů. Určitě si nenechte ujít pětici speciálních bazénů pro thalassoterapii zasazených do prostředí tropické zahrady.

Více na www.fortevillageresort.com

Slatinné hýčkání v Třeboni

Pro únavu už pomalu ani nevidíte a na výlet do zahraničí nemáte dost peněz? Zkuste české lázně. Dieta doporučuje Bertiny lázně v Třeboni. Od poloviny března jsou znovu otevřené po rozsáhlé rekonstrukci a místní zábaly patří k těm nejvyhlášenějším.

Po zábalu si pak můžete dopřát jednu z mnoha koupelí. Všechny procedury jsou nesmírně uvolňující, relaxační, mají detoxikační účinek, příznivě působí na pokožku a pochopitelně také na vaši mysl.

NA CO SE TĚŠIT?

Kromě fitness, bazénů a saun vyzkoušejte Třeboňský slatinný rasul. V Třeboni se těží speciální prostá zemitá slatina s obsahem dezinfekčních minerálů. Slovo „rasul“ označuje marocký jíl a také starou orientální formu parní lázně. Během tohoto relaxačního rituálu vám terapeut nejprve nanese na celé tělo směs slatiny a jílu, která působí jako peeling.

Poté si odpočinete na slunečné louce s lehátky. Dalším krokem je parní lázeň, která podpoří detoxikační účinek. Následně směs smyje z vaší pokožky tropický déšť a vy můžete znovu zalehnout a odpočívat.

Více na www.berta.cz

SPECIÁLNÍ TIP DIETY: V Bertiných lázních můžete zkusit masáž vonnou svíčkou Maui. Díky zahřátí se vosk přemění na masážní olej, který má zjemňující a vyživující účinky pro pleť.

Článek vyšel v časopise Dieta

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Oslabená psychika, změny nálad a podzimní melancholie jsou synonymem nedělního dne. Milí Kozorozi, vždyť se nemáte zase tak špatně. Spíše negativa přivoláváte. Pokud se neodpoutáte od…