Vydrží naše solidarita?

20. 8. 2002
Vydrží naše solidarita?
Staré dobré rčení "V nouzi poznáš přítele" se do puntíku vyplnilo v posledních dnech, kdy naši zem zasáhla ničivá povodeň. Tragédie, která postihla řadu našich spoluobčanů, vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Dokážeme zůstat i nadále solidární a pomáhat těm, kteří to potřebují?

Vydrží naše solidarita?

Staré dobré rčení "V nouzi poznáš přítele" se do puntíku vyplnilo v posledních dnech, kdy naši zem zasáhla ničivá povodeň. Tragédie, která postihla řadu našich spoluobčanů, vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Každý se snaží pomoci tak, jak je v jeho silách. Lidé pomáhají při odklízení následků povodní, posílají materiální a finanční pomoc, nabízejí ubytování lidem, kteří zůstali bez domova. Je to pravda, neštěstí lidi zbližuje. Jsme k sobě opět ohleduplnější, chápavější a ochotnější. Ovšem není to pouze dočasný jev, nezmění se naše chování v průběhu dalších měsíců? Neopadne spolu s vodou i náš zájem o problémy druhých? Dokážeme zůstat i nadále solidární a pomáhat těm, kteří to potřebují?

autor: Dana

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V druhé polovině týdne se vám daří udržet krok i s dalšími kolegy, možná jste i lepší. Jenže to vám není nic platné. Vaše plány se vzdalují od svého cíle. Kvůli tomu jste rozladění a…

Nejčtenější články

Doporučujeme