Výhody jednodenních kontaktních čočkek

26. 6. 2002
Výhody jednodenních kontaktních čočkek
Jednoduchý způsob nošení a komfort - to jsou hlavní atributy používání jednodenních kontaktních čoček v létě. Svým uživatelům nabízejí mnoho výhod, které ocení především v době letních dovolených a při sportovních aktivitách.

Výhody jednodenních kontaktních čočkek

Jednoduchý způsob nošení a komfort - to jsou hlavní atributy používání jednodenních kontaktních čoček v létě. Svým uživatelům nabízejí mnoho výhod, které ocení především v době letních dovolených a při sportovních aktivitách.

Klepněte pro větší obrázek Jednodenní kontaktní čočky a léto k sobě neodmyslitelně patří. Příležitostí k nošení kontaktních čoček v létě je mnoho a jsou spojeny hlavně s dovolenou a prázdninami. Například koupání, plavání a potápění jsou s dioptrickými brýlemi komplikované. "Pro tyto příležitosti doporučuji využít jednodenní kontaktní čočky Focus Dailies, které službu splní dokonale. Je ale důležité dávat si pozor při skákání do vody nebo na otevřené oči pod hladinou při potápění," říká MUDr. Renata Drahoňovská, zástupkyně společnosti CIBA Vision a dodává: "Jednodenní kontaktní čočky využijete na dovolené i v nočním životě. Po dlouhé party je prostě bez čištění zahodíte a ráno nasadíte čerstvý pár."

Dioptrické brýle mohou být na překážku při aktivním životním stylu nebo sportech jako jsou například bungee jumping, windsurfing, vodní lyžování nebo aerobik. "Jednodenní kontaktní čočky využívám především při tréninku a na soutěžích," říká Jana Čermáková-Havrdová, mistryně České republiky v aerobiku fitness-týmů a dodává: "Brýle mě rozptylovaly tím, že jsem si je musela neustále posunovat na nose. Potřebuji se soustředit na sportovní výkon a kontaktní čočky mi dávají v tomto směru volnost. Navíc mi vyhovuje, že jednodenní kontaktní čočky nevyžadují žádnou péči, vždy použiji nový pár."

S přibývající zeměpisnou šířkou při cestování přibývá škodlivých vlivů slunce na oko. Intenzita záření vzrůstá, a proto je třeba daleko větší ochrany zraku. Vždy, bez ohledu na druh čoček, odborníci doporučují kombinaci se slunečními brýlemi, které zajišňují maximální ochranu proti UV záření. "Pro tyto příležitosti je možno použít brýle vyráběné technologií Sun contrast, které jsou dostupné v různých tvarech a odstínech. Tyto brýlové čočky mají nejen kvalitní UV filtr, ale jsou vhodné i pro řidiče nebo na moře," radí Ing. Ivan Vymyslický, ředitel prodeje společnosti Rodenstock, která se věnuje výrobě brýlí již 125 let.

Focus Dailies jsou kontaktní čočky od společnosti CIBA Vision určené pro jednodenní nošení. Jsou vyráběny unikátní technologií využívající k opracování okrajů čoček světelný paprsek. Pomocí této technologie bylo dosaženo toho, že čočky Focus Dailies prakticky nedráždí oči. Jednodenní kontaktní čočky nevyžadují používání chemických dezinfekčních roztoků a každodenní ošetřovatelskou rutinu. Každé ráno si uživatel nasadí nový sterilní pár a večer, po vyjmutí čoček, je prostě zahodí.

zdroj: GCI Praha

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Je pravda, že jste šťastní doma, ale tento víkend bude komunikace s ostatními členy rodiny spíše váznout. Nějak nemůžete nahodit příjemné téma, které by vás spojilo jako rodinu. Uvědomte…

Nejčtenější články

Doporučujeme