Výrobky roku 2005

10. 5. 2005
Patnáct nejlepších výrobků roku 2005 je na světě! Pátý ročník marketingového programu Výrobky roku vyvrcholil v úterý 26. dubna v pražském Divadle Bez zábradlí slavnostním galavečerem, který moderoval známý český bavič Zdeněk Izer.

V jeho průběhu byly vyhlášeny výsledky celkem v patnácti kategoriích (vítězné výrobky včetně jejich výrobců jsou uvedeny v přiloženém přehledu níže).

V pátém ročníku byly hodnoceny nové a inovované výrobky uvedené na trh v období od 1. července 2003 do 31. srpna 2004. Volbu provádělo 2000 českých domácností spotřebitelského panelu výzkumné agentury GfK Praha a celkem se zúčastnilo 3678 zákazníků.

Účelem programu Výrobky roku je oceňovat inovaci a tím prodloužit životnost vítězných novinek na trhu rychloobrátkového zboží. Jedná se o jediné ocenění svého druhu, kde rozhoduje o vítězích sám spotřebitel.

Do letošního ročníku programu bylo přihlášeno 51 výrobků od celkem 41 společností. Zástupkyně pořádající společnosti Atoz Event Tereza Grzonková řekla: „Jsme hrdí na to, že některé společnosti se programu zúčastnily a získaly ocenění již poněkolikáté, což znamená, že ocenění má smysl a opravdu pomáhá prodloužit životnosti těchto zajímavých produktů.“

Již od dnešního dne mohou být při všech komerčních a propagačních akcích vítězné výrobky označeny známým červeným logem: „Zvolen spotřebiteli výrobkem roku“. Pro letošní vítězné výrobky je připravena silná marketingová podpora, jako reklama v odborném a konzumním tisku, na internetu či ve formě outdoorové reklamy. Velkou promoční akci chystá ve své síti společnost Delvita, a. s., a to od 12. do 25. května. Její generální ředitel Ing. Jiří Charvát při této příležitosti zdůraznil: „Cítím povinnost nabízet v našich prodejnách po celé ČR výrobky, které sami spotřebitelé označili jako nejlepší. Intenzivně budeme spolupracovat s jejich distributory, abychom uspokojili zájem svých zákazníků. Tato spolupráce nekončí jen u promoční akce v květnu, ale bude pokračovat celý rok až do dalšího vyhlášení Výrobků roku v roce 2006. “ Fotografie všech vítězných produktů Vám bude zaslána na vyžádání.

Seznam kategorií a vítězných výrobků

Sušenky / Sladkosti Bebe Dobré ráno müsli s ovocem - Opavia - LU

Mléčné výrobky Jogurt Pohádka - Mlékárna Valašské Meziříčí

Sýry Král sýrů - Hermadur - Pribina

Masné výrobky Plněná krůtí prsa - Váhala a spol.

Hotová jídla Guseppe šunková pizza - Guseppe

Minerální vody Poděbradka Citrus Mix - Poděbradka

Pivo Staropramen Q-pack - Pivovary Staropramen

Víno Jakostní vína odrůdová Chateau Bzenec - Chateau Bzenec

Dětská hygiena 'Kufřík'' - dětské vlhčené ubrousky Helen Harper - Ontex

Dámská hygiena Ria Ultra Total Protect - Hartmann - Rico

Péče o tělo AB mandlové tělové mléko - AB Kosmetika Trade Praha

Péče o nohy Batavan krém na nohy - Quartis

Papírový program Kuchyňské utěrky Exclusive - Tento

Detergenty Palmex prací prášek - Henkel

Čistící prostředky Real Gel Chlorax - Zenit

zdroj: Plus

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V partnerském vztahu panuje dobrá nálada, a proto byste si mohli udělat hezký večer. Nemusíte zrovna ponocovat, ale stačí si povídat a mazlit. Milí Blíženci, už jste nutně potřebovali…

Nejčtenější články

Doporučujeme