Oživí pleť
Přírodní jablečný ocet vyrovnává pH pokožky. V poměru 2 díly vody k 1 dílu octa si připravíme tonikum, které nanášíme na pleť pomocí vatových tamponů. Pleť takto ošetřujeme každé ráno a večer. Neředěný ocet také pomáhá vyhlazovat jizvy po akné.
Marta Pušová
21. ledna 2019
Pokračování 2 / 5
Rozzáří vlasy
I vlasy budou za občasnou octovou péči vděčné. Stačí ředit v poměru jedna lžíce octa na hrnek vody a směsí jednoduše přelít vlasy po umytí. Budou lesklejší a pevnější a budou se mnohem méně mastit. Trpíte-li na lupy, stačí před mytím vlasů nanést na chvíli ocet ke kořínkům vlasů.
Laura Poláková
19. listopadu 2018
Pokračování 3 / 5
Zkrášlí zuby
Jablečný ocet velmi účinně odstraňuje odolné skvrny na zubech, a to hlavně z kávy a nikotinu. Funguje to skvěle, ale musíte být trpělivá. Trvá to nejméně měsíc, než uvidíte výsledky. Můžete si smíchat lžíci jablečného octa a lžíci kypřicího prášku a tuto směs nanést na zuby. Buďte ale opatrná, ocet totiž obsahuje přírodní kyseliny, které mohou narušit oslabenou sklovinu, proto je vždy potřeba po čištění dobře vypláchnout ústa čistou vodou a pak si ještě zuby vyčistit zubní pastou, nejlépe bez fluoridu. Po každé takové aplikaci vypláchněte ústa vlažnou vodou.
Marta Pušová
20. července 2018
Pokračování 4 / 5
Pečuje o ruce
Octová voda pomáhá také při kožních problémech, urychluje hojení popraskaných a suchých rukou. Doporučuje se také před aplikací laků na nehty, protože nehet odmastí, a lak tedy déle vydrží. Ocet obnovuje přirozenou kyselost pokožky, spolu s cibulovou šťávou pomáhá redukovat výskyt stařeckých skvrn.
Marta Pušová
25. ledna 2019
Pokračování 5 / 5
Nastartuje hubnutí
Pití jablečného octa dokáže nastartovat metabolismus. Nejlepší je denně vypít po ránu sklenici vody, ve které rozmícháme jednu až dvě lžíce octa. Tento roztok nejenže nastartuje metabolismus, ale navíc dodá tělu energii. Jablečný ocet přispívá ke správné činnosti ledvin a jater a je dobrým pomocníkem při snaze zhubnout, protože štěpí tuky. Funguje jako podpůrný prostředek při léčbě alergií, zahání pálení žáhy, sráží vysoký cholesterol i krevní tlak. Vyplatí se na něj vsadit při kurýrování kvasinkové infekce.
Laura Poláková
28. ledna 2019