VyšeHrátky 2009 - Interaktivní festival pro rodiče s dětmi

28. 8. 2009
Národní kulturní památka Vyšehrad letos již pošesté na začátku září ožije barevným festivalem pro děti a jejich rodiče. VyšeHrátky nabídnou jak tradiční program pro nejmenší nebo bejbypunkový nářez v podání Kašpárka v rohlíku, tak nově i scénu pro náctileté Na Hradbách 4teens! To vše od 1. do 6. září!

VyšeHrátky nabízí zábavu pro celou rodinu. Nejsou jen dětským koutkem, kam lze ratolesti na celé odpoledne odložit. Jsou podnětem pro další diskuzi mezi rodiči a dětmi nebo učitelem a žáky.

Program VyšeHrátek nabízí ve všední dny v dopoledních hodinách program pro školy, odpoledne a o víkendu se areál otevře široké veřejnosti. Hlavní atrakcí je celoroční projekt Divadelní bojovky, která rozvíjí témata z české historie. Letos je zaměřena na české státní svátky. Bojovku lze navštívit buď jako samoobslužná stanoviště, nebo oživenou mladými herci z řad studentů DAMU. Atrakce vyrostou na louce před budovou Starého purkrabství. Každý den se také odehraje několik pohádek, hosty festivalu jsou letos například Jihočeské divadlo České Budějovice, Divadlo Mimotaurus nebo Divadlo Líšeň. Vlastní stan přiveze již podruhé bejbypunkové uskupení Kašpárek v rohlíku, které propojuje originálním způsobem divadlo a hudbu v barevnou koncertní show. Rocková hudba a vtipné texty pobaví jak děti, tak rodiče. Zahájení v kašpárkovském duchu proběhne v úterý 1. září od 16 hodin na louce před Starým purkrabstvím.

Letošní novinkou je scéna Na Hradbách 4teens, která bude v provozu od čtvrtka 3. září vždy od 14 hodin. Jak už název napovídá, program pro mladé bude probíhat v prostoru legendární vyšehradské hospody Na Hradbách. Konat se zde budou workshopy bubnování, žonglování, návštěvníci budou objevovat kouzlo komiksu, večer potom vystoupí kapely různých žánrů, tahákem je pak skupina Toxique, oceněná jako Objev roku Výročních cen Akademie populární hudby ANDĚL 2008.

Dalším unikátem letošního ročníku je výtvarná instalace Petra Nikla, Milana Caise a Ondřeje Smejkala v prostorách podzemního sálu Gorlice. Interaktivní výstava bude otevřena po celou dobu konání VyšeHrátek a každý den v danou hodinu také oživena a rozezněna samotnými autory.

VyšeHrátky říkají dost ušišlané zábavě, dost dětskému kýči, dost červeným nosům, dost přihlouplému culení! VyšeHrátky hlásají konec dětské zábavy přes kopírák! VyšeHrátky volají po chytrém trávení volného času! Celý program najdete na http://www.vysehratky.cz>www.vysehratky.cz.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Váš život je nyní veselý a plný barev. Hádky s partnerem a příbuznými nejsou na programu dne, a proto jste spokojení. Nesedíte doma u televize, naopak pracujete kolem domu a na zahradě a…