Výsledky fotosoutěže na téma JARO

2. 6. 2008
Výsledky fotosoutěže na téma JARO
Po prvním, snad trochu nesmělém a úvodním soutěžním kole, přilákalo téma "Jaro v nás a kolem nás" více soutěžících a tím i více soutěžních fotografií.

Pokud první kolo mělo vést k jednoduchým snímkům, téma Jaro… nabídlo široký rozlet fantazii a kreativitě všem soutěžícím. Ale jak to obvykle bývá, nejvíce fotografií zachycuje téma v kvetoucí přírodě a především v detailech květů a v rozkvetlých záhoncích vašich zahrádek.

Celkem 85 fotografií zachycuje barvy kvetoucího jara, některé více – jiné méně nápaditým způsobem. O to více pak vyniknou fotografie, které dané téma vidí jiným způsobem. Objevilo se několik povedených krajinek, kterým jaro dominuje svěží zelení a jak jinak – i rozkvetlými stromy. Tímto pohledem se na soutěžní téma podívalo do dvacítky autorů. Nejméně ze soutěžících zakomponovalo do svých snímků své nejbližší, především děti. A ve svých fotografiích jste nám představili i své čtyřnohé miláčky – někdy v souvislosti s tématem pouze v názvu.

Námětem nás zaujaly dvě soutěžní fotografie, které jaro představily dnes již méně obvyklým způsobem. Na starobylý zvyk naší krajiny - stavění májky, si dnes musíme zajet do skanzenů , i když při jízdě venkovem je vidět v každé vesnici nejméně jednu – někdy na hřišti, někdy na náměstí – ale vždy je to pěkný motiv jara – blízký českému i moravskému venkovu a slovanské tradici.

Ta další fotografie zachycuje dětskou jarní hru s jamkou a barevnými kuličkami. Kdo z nás neměl tu svou oblíbenou „duhovku“ – o kterou nemohl za žádných okolností přijít… Milá připomínka již taky doby minulé.

Podívejte se znovu na soutěžní fotografie – ne vždy vynikají technickou dokonalostí, ale nabídnou Vám třeba jiný pohled na stále ještě jarní přírodu kolem nás a pokud to jaro objevíte i v sobě – soutěžní téma splnilo svůj účel. Třeba jenom tím, že vás s fotoaparátem v ruce vylákalo za sluníčkem na procházky do rozkvetlé přírody.

Porota to tentokrát neměla vůbec snadné. Až dlouho do noci jsme řešili jednotlivé snímky. Dnes konečně vyhlašujeme ty nejlepší snímky, které jsme vybrali. V soutěžní galerii se ovšem najde mnoho zajímavých. Tyto soutěžní snímky nás zaujaly:

v Břízkách ... od Jeane:

Jaro na samotě od Danaober

Lístky or Riman

JARO 2008 od Hosa

....a končim od fofrnice

Podléšková.. od 111991

...A-NA-NAS od Rhino.M

Kohopak pod ní políbí? od lokinka

Jarní sosání.. :) od Manone

Finále

3. místo: ZirafaDH a její brouček jak dlouho fotíš? Focením se aktivně bavím asi třetím rokem. Jak vznikl soutěžní snímek? Protože mám ráda makro, květiny a různé brebery, pořád lezu po zemi a lovím. Tohohle broučka jsem ulovila u babičky na zahradě, která je pro mě fotícím rájem. Naštěstí byl velmi trpělivý a stál i přes několikeré naplácnutí na objektiv (a přežil ve zdraví). Jakou používáš techniku? Aktuálně fotím s Canonem IS S3, ale do budoucna si plánuji pořídit Canon 450D.

Klepněte pro větší obrázekSoutěžící získává poukázku v hodnotě 200,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz . Gratulujeme

2. místo: Konecne Jaro! od JakubM

Klepněte pro větší obrázekSoutěžící získává poukázku v hodnotě 400,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz . Gratulujeme

1. místo: ... od Skupca jak dlouho fotíš? Základní výcvik už v dětství jsem prodělala s tetou a jejím Zenitem E a zvětšovákem v koupelně,trochu mně posunul fotokroužek ve škole,pak pauza a další vlna s narozením dítka...a pak internet,kde jsem zjistila co všechno je ve fotografii možné...to a pak možnosti úprav mně smířily s digitálním aparátem,jinak bych se asi analogu nepustila :o) a taky ta cenová hladina snímků.....;o) Jak vznikl soutěžní snímek? Tenhle snímek je myšlen a pořízen pro fotosoutěž na dámě,měla jsem docela štěstí,počasí bylo dobrý,a paradoxně jsem tohle ulovila úplně na konci mé "výpravy za jarem"...zaujalo mně jak starý strom s poměrně masivní kůrou na kmeni dokázal zmobilizovat síly a vypustit nejen list ale i květ takhle neobvyklým způsobem,prostě jaro má neuvěřitelnou sílu. Jakou používáš techniku? Stále při starém Finepixu S5700,stále bez stativu(chjo...) a filtrů

Klepněte pro větší obrázekSoutěžící získává poukázku v hodnotě 600,- Kč na nákup v internetovém obchodě www.fotoexpert.cz nebo v nákupní galerii Mall.cz . Gratulujeme

Všem soutěžícím přejeme v dalších kolech soutěže úspěch, vtipné a kreativní nápady a především potěšení z fotografování.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Svým kolegům můžete jít v práci příkladem, ale je pravda, že melete z posledního. Podepisuje se na vás únava a vyčerpání. Je nutné, abyste někde nabrali novou energii. Na domácí půdě to…

Nejčtenější články

Doporučujeme