Výsledky hlasování o nejsympatičtější političku

24. 6. 2002
Výsledky hlasování o nejsympatičtější političku
Na Dámě probíhala téměř současně s volbami volba o nejsympatičtější kandidátku do poslanecké sněmovny. Přinášíme jak výsledky jednotlivých kandidátek, tak i celých stran.

Výsledky hlasování o nejsympatičtější političku


Na Dámě probíhala téměř současně s volbami volba  o nejsympatičtější kandidátku do poslanecké sněmovny. Přinášíme jak výsledky jednotlivých kandidátek, tak i celých stran.

Klepněte pro větší obrázek

Jak je vidět z grafu, celkově zvítězila ODS, jejímž kandidátky dostaly souhrnně 39% hlasů. Dále je pak ČSSD s 29% hlasů,  Cesta změny 14,6% hlasů, Koalice 3,98%, Strana zelených 3,23%, Humanistická aliance 1,52% hlasů.

Mnohem zajímavější je umístění jednotlivých kandidátek. Jasnou vítězkou se stala 35 letá poslankyně za ODS Ing. Lucie Talmanová s téměř 15% hlasů.
Druhá s 10% hlasů se umístnila JUDr. Petra Buzková z ČSSD. Třetí v těsném závěsu s 9,87% je poslankyně ODS Kateřina Dostálová. Tato vítězná trojice se podle oficiálních volebních výsledků dostává i do parlamentu.
Zde jsou k dispozici kompletní vysledky:

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V tomto období lze pozorovat Venuši a Mars, po půlnoci pak Jupiter a Saturn. Udělejte si proto romantický večer a vyjděte svému štěstí vstříc. Drahá polovička bude za celý den unavená, ale…

Nejčtenější články

Doporučujeme