Výstava fotografií Sáry Saudkové: Porazili rakovinu a přivedli na svět vlastní dítě

5. 8. 2010
Výstava fotografií Sáry Saudkové: Porazili rakovinu a přivedli na svět vlastní dítě
Až do 12. srpna 2010 je v budově Hlavní pošty v Jindřišské ulici v Praze k vidění výstava jedné z předních českých fotografek Sáry Saudkové.

Klepněte pro větší obrázek

Na fotografiích jsou představeni lidé, kteří překonali onkologické onemocnění, a podařilo se jim po náročné léčbě přivést na svět potomka. Tuto originální putovní výstavu, která je součástí projektu „Život na druhou“, pořádá sdružení pacientů LYMFOM HELP ve spolupráci s Nadací pro transplantace kostní dřeně.

Expozice fotografií vyléčených pacientek s podtitulem „Dejme společně naději všem, kterým se jí nedostává“ je další etapou osvětového projektu Život na druhou, www.zivotnadruhou.cz, který vznikl v létě 2009. Mohli se do něj zapojit všichni, kterým se po úspěšně absolvované onkologické léčbě podařilo přivést na svět potomka, a kromě svého vlastního života dokázali vybojovat život nový. „Naším cílem bylo pokusit se zbořit zažité předsudky spojované s onkologickým onemocněním a ukázat, že má smysl bojovat,“ říká Monika Poulová z občanského sdružení LYMFOM HELP, jedna z iniciátorek projektu a současně i první pacientka, která se v roli fotomodelky před objektiv postavila.

„Chtěla jsem prostřednictvím svého příběhu lidem s onkologickou diagnózou dát naději, že rakovinou život končit nemusí. Sama jsem jako nemocná velmi postrádala možnost jakéhokoli kontaktu s lidmi, kteří nemoc překonali, a proto vím, jak je to pro ně v této obtížné situaci důležité. Věřím, že vyfocené příběhy zmírní jejich obavy a dodají jim naději,“ dodala Monika Poulová.

Klepněte pro větší obrázek

K výstavě je také vydán katalog, kde jsou k vidění všechny fotografie a příběhy, které byly do projektu zaslány. Putovní výstava byla zahájena v červnu letošního roku v Olomouci a během podzimu bude k vidění i v dalších městech. Spolu se Sárou Saudkovou, z jejíchž fotografií bude také vydán v říjnu 2010 kalendář, projekt osobně podpořil prim. MUDr. Vladimír Koza, primář Hemato-onkologického oddělení FN Plzeň a předseda správní rady Nadace pro transplantace kostní dřeně.

ČTĚTE TAKÉ:
Nevěru bych odpustila, tvrdí Simona Postlerová!


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokračujete v krasojízdě úspěchu, spokojenosti a celkově šťastného období. Láska je vám nakloněna, a na tom vám záleží asi nejvíce. Vy neumíte jít životem sami. Také v rodinném krbu hoří…

Nejčtenější články

Doporučujeme