Výstava pro milovníky koček

15. 4. 2002
Výstava pro milovníky koček
V neděli 28. dubna se bude v mramorovém sále pražské Lucerny konat od 10.00 do 17.00 hodin 1 . celostátní výstava opuštěných koček, jejímž smyslem je najít nový domov pro co nejvíc kočiček, aby se v útulcích a depozitech uvolnilo místo na jarní a letní záplavu koňat.

Výstava pro milovníky koček

V neděli 28. dubna se bude v mramorovém sále pražské Lucerny konat od 10.00 do 17.00 hodin 1 . celostátní výstava opuštěných koček, jejímž smyslem je najít nový domov pro co nejvíc kočiček, aby se v útulcích a depozitech uvolnilo místo na jarní a letní záplavu koňat. Ťčast na výstavě zatím přislíbily čtyři ochranářské organizace z Prahy a okolí, akce se zúčastní též opuštěné kočičky z Litoměřic a zvířata, o která pečují neorganizovaní dobrovolníci.
K vidění bude zhruba padesát koček, kocourů a koňat různého věku, stáří a povahy. Jedno ale budou mít všechna zvířata společného – aby se mohla zúčastnit výstavy, musí být v dobrém zdravotním stavu, očkovaná, bez vnějších a vnitřních parazitů (blechy, klíšňata, škrkavky, tasemnice), u kočiček a kocourků starších 8 měsíců je povinná kastrace. Mezi kočičáky hledajícími nový domov budou jak oddaní přítulové vhodní do bytu (naučení pochopitelně slušnému chování v bytových podmínkách, hlavně čistotě), tak kočičky, které ocení svobodnější život v domku se zahrádkou a dají případným hlodavcům na vaší zahrádce co proto.

Vzhledem k tomu, že útulky se permanentně potýkají s nedostatkem financí, po slouží jako vstupenka na výstavu jedna konzerva krmení pro kočky. Ing. Petra Ondráčková ze Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi připomíná, že by si zájemci o kočičku měli určitě přinést vlastní přenosku na kočku (i když přenosky, stejně jako další potřeby pro kočky – záchodky, škrabadla, krmení – bude možné zakoupit na místě), občanský průkaz a příspěvek na vakcinaci a kastraci kočky (150 Kč + 350 Kč). Každé zvíře bude předávané s návodem, jak se o kočku starat, očkovacím průkazem a předávacím protokolem, ve kterém je mimo jiné stanoveno, že v případě, že se nový majitel nebude moci o zvíře nadále starat, vrátí ho zpět útulku.

Nemůžete mít kočičku nebo již nějaké zvíře máte? Přesto se na výstavu přijďte podívat, možná objevíte nějaký vlastní způsob, jak opuštěným kočkám pomoci. Můžete také pomoci přípravou výstavy v sobotu 27.4. nebo s úklidem 28.4. večer, vítání jsou i dobrovolníci, kteří mohou tisknout nebo vylepovat plakátky informující obyvatele hlavního města o výstavě. Pokud byste chtěli s výstavou jakkoli pomoci, hlaste se Petře Ondráčkové emailem na sdruzeni@kocici-utulek.cz nebo na tel.: 0603/750487.

Další informace o výstavě získáte na stránkách Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi - www.kocici-utulek.cz.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Kolegové se diví, že jste nevrlí a sklíčení. Vždyť plníte svou práci stále dobře, jen pomaleji. Radí vám, ať se tolik nestresujete. Mají pravdu. Zvýšený stres má na svědomí nevhodné…

Nejčtenější články

Doporučujeme