Využijte karanténu ve svůj prospěch a zachovejte si zdravý rozum

Využijte karanténu ve svůj prospěch a zachovejte si zdravý rozum

Když se v důsledku šíření koronaviru zakazuje cestování, shromažďování a částečně i vycházení, je těžké zachovat si pozitivní myšlení. Nicméně i na této složité situaci je možné najít si výhody a naučit se díky ní novému přístupu k životu.

Konec odkládání

Vzpomeňte si, co všechno jste dlouho odkládala: Knihu, co vám donesl Ježíšek už předloni, filmy, na které nebyl čas, seriály na Netflixu, o nichž všichni mluví, jen vy jste je ještě neviděla. Možná jste chtěla také začít vařit, nebo vyzkoušet náročný recept. Určitě jste také hodně slyšela o podcastech, které teď všichni natáčí, ale ještě jste žádný neslyšela? Právě teď, když se po práci nesmíme scházet, je skvělý čas právě na tyto aktivity.

Pokračování 2 / 7

Začátek vzdělávání

Jakmile máme více volného času, je dobré věnovat ho také sami sobě. Řeč přitom není jen o pleťových maskách a pedikúře, ale také o možnosti naučit se něco nového. Můžete se podle YouTube naučit háčkovat, zlepšit se v józe, začít se učit nový cizí jazyk, ale i zmíněné podcasty mohou posloužit místo odborných knih, díky nimž se zdokonalíte ve své profesi. Občas filmy proložte vzdělávacím dokumentem.

Image foto.jpg

Pokračování 3 / 7

Rodina především

Věnujte se těm, které máte nejraději. Zahrajte si s dětmi hru, zavolejte přátelům, ujistěte se, že vašim prarodičům nic neschází. Dojděte jim nakoupit, a řekněte jim o speciální Národní lince 1212, kterou provozuje vláda ČR ve spolupráci s aplikací Záchranka a také cestovní agenturou Invia, jež jí propůjčila zaměstnance svého vlastního call centra. Ti díky školení a podrobným manuálům poradí s každým dotazem týkajícím se koronavirové situace.

Pokračování 4 / 7

Udržujte vztah

Ten nejbližší člověk bývá velmi často tím, na koho nejvíce zapomínáme. Teď máte před sebou spoustu volných večerů, které můžete věnovat partnerovi. Uvařte si něco dobrého, anebo si jídlo objednejte - donáškové služby stále fungují, pusťte si hezký film a na společný večer se připravte nákupem hezkého spodního prádla, čímž uděláte radost sobě i jemu. E-shopy jsou narozdíl od kamenných prodejen stále v provozu, a tak zkuste třeba široký výběr na astratex.cz.

Astratex_krajkové kalhotky_599 Kč.jpgAstratex_krajková podprsenka_1299 Kčt.jpg

Pokračování 5 / 7

Mlsejte zdravě

Nakrájejte sušené ovoce a nasekejte oříšky. Z datlí, ananasu a vody umixujte pyré. Promíchejte pyré s kousky ovoce a oříšků. Základ pro tyčinky je hotov. Vytvarujte z těsta tyčinky a dejte je přes noc do sušičky. Rozehřejte kakaové máslo ve vodní lázni. Promíchejte s agáve sirupem a kakaem, dokud nevznikne jemná čokoláda, kterou jemně polévejte tyčinky. Nechte zatuhnout. Pro zpestření můžete též povrch tyčinek před zaschnutím ozdobit sušeným ovocem.  

Ingredience: 30 g sušeného ovoce , 150 g mixu vašich oblíbených oříšků, 50 g datlí Produkt Lifefood, 100 g kakaového másla Produkt Lifefood, 3 vrchovaté lžíce kakaa Produkt Lifefood, 3 lžíce sirupu z agáve Produkt Lifefood, 10 g sušeného ananasu Produkt Lifefood, trochu vody

Lifefood.jpgLifefood.cz_Kakaove-maslo-neprazene-bio-raw_195 Kč png.png

Pokračování 6 / 7

Únik do přírody

Jít na krátkou procházku je povoleno a zaručeně vám to vyčistí hlavu. Když navíc vyrazíte někam za město do lesa, kde se moc lidí nevyskytuje ani v obvyklou dobu, natož teď, může procházka klidně být i delší. Ovšem lepší než hromadná doprava je auto. Nevlastníte ho? Využijte službu sdílení aut Anytime - její auto si odemknete jednoduše pomocí aplikace, a tak nemusíte být s nikým dalším v kontaktu. Anytime jezdí hybridními Toyotami Yaris, které mají díky částečné jízdě na elektřinu velmi nízké emise, nemusíte tak mít ani výčitky kvůli uhlíkové stopě. Vzhledem k  nízké spotřebě vás navíc výlet bude stát pár korun.

Zájemce o využití služby stáhne bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play a provede on-line registraci, která trvá do 15 minut. Cesty pak může podnikat po celé ČR a auto nakonec nechá kdekoli po Praze. Všechny vozy jsou vybavené automatickou převodovkou a parkovací kamerou. Ceny začínají od 1,99 Kč za minutu použití vozidla, km jsou zahrnuté v ceně.

Anytime carsharing nové barvy.png

Pokračování 7 / 7

Plánujte

V dlouhých chvílích si připravte seznam věcí, které budete chtít udělat, až se situace vrátí do normálu. Kam pojedete na první dovolenou? Jak změníte styl oblékání? Co změníte v práci? Co ve vztahu ke svým blízkým? Kde uspořádáte oslavu znovunabyté svobody? I snění vás na chvíli vytrhne z téhle zvláštní situace a dodá vám optimismus.

Doporučujeme

Články odjinud