Využijte magickou moc své sexuální energie: Jak ji čerpat a kde ji uplatnit? | Foto: iStock

Foto: iStock

Využijte magickou moc své sexuální energie: Jak ji čerpat a kde ji uplatnit?

Vaše sexuální energie může obohatit váš život v mnoha směrech. Pokud se naučíte ji vytvářet a využívat ji, může vám pomoct s kreativitou, můžete díky ní jít za svými cíli a plnit si sny. Také skrze ni můžete ovlivnit své vztahy (nejen ty sexuální) a snadněji se vyrovnat s různými traumaty z minulosti.

Co je to sexuální energie?

Lidé v sobě přestávají probouzet sexuální energii, brání jí ve volném proudění tělem, a blokují tak v sobě závan kreativní síly a nadšení pro věc. Říká se, že sexuální energie je trochu jako karma, je to něco, co z člověka vyzařuje a na co se druzí mohou snadno napojit. Nebo mohou cítit, že je s tímhle člověkem něco jinak. Sexuální energii využíváme samozřejmě v sexu, ale tam by to nemělo končit. Pokud cítíte, že ztrácíte vitalitu, pracovní náboj, inspiraci, potom je načase naučit se pracovat se sexuální energií, která vás může snadno zase nakopnout. Pokud se chcete více naladit na svou sexuální energii, zkuste tyto techniky.

Víte, jak masturbovat? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Masturbace

Odborníci často doporučují masturbaci jako jednu z technik k napojení se na svou sexuální energii. Je důležité poznávat sebe samu, trávit čas sama se sebou a zjišťovat, co vám dělá dobře. Je to důležitý krok k sebepoznání. Můžete používat ruce, masturbovat ve sprše nebo použít některou z pestré škály erotických hraček.

Pokračování 3 / 5

Dechová cvičení

Dýchání je mnohem důležitější, než si mnoho z nás myslí. Existuje několik různých technik dýchání. Doporučuje se vyzkoušet různé dechové praktiky, když masturbujete, abyste se mohla soustředit na svou energii a pocity, které prožíváte.

Pokračování 4 / 5

Meditace

Jedním z profesionálních tipů pro tantrický sex, který může zahrnovat práci s vlastní sexuální energií, je meditace. Během meditace se uvolňuje tělo i mysl a to může pomoct lépe souznít s vlastní sexuální energií. Ale pamatujte, že to není jen otázka sexu. Meditací můžete probudit sexuální energii před velkým projektem v práci, ale neznamená to, že nutně musíte mít po meditaci sex.

Pokračování 5 / 5

Co může sexuální energii narušit?

Pokud se bojíte o sexu mluvit nebo máte jistý blok ohledně své vlastní sexuality, může to samozřejmě bránit sexuální energii v toku. Emoce, jako jsou hanba, smutek, strach nebo bolest, nás mohou uzamknout, a zamezit tak volnému proudění sexuální energie. Také různá sexuální traumata spojená se společenskými očekáváními či náboženstvím působí jako překážka. Ukázalo se také, že nadměrné sledování porna může mít negativní vliv na sexuální energii, protože mnoho mužů i žen má poté nereálná očekávání a bere sex jako nějaké vystoupení, což je velmi vyčerpávající.

Doporučujeme

Články odjinud