Vyvinuli samodestrukční plastové sáčky

10. 6. 2005
Dvanáct podnikatelů z francouzského Sainte-Sigolene přišlo s nápadem, jak zamezit téměř nekontrolovatelnému kupení plastových sáčků a tašek.

V rámci projektu Nosac financovaného skupinou francouzských podnikatelů byl vyvinut nový druh plastových sáčků a tašek. Díky látkám, které jsou do nich přidávány, stačí působení světla, kyslíku a tepla, aby se během tří měsíců zcela rozložily. Zůstane po nich pouze voda, oxid uhličitý a biomasa.

Sáčky jsou sice o čtvrtinu až třetinu dražší, než běžně používané, nicméně se počítá s tím, že budou co nejdřívě zkušebně uvedeny do prodeje v supermarketech ve dvou středofrancouzských departementech. Stát se na jejich financování hodlá podílet až polovinou nákladů, neboť více než 15 miliard použitých obalů, které ročně přibývají na skládky, představuje do budoucnosti velkou hrozbu. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Do dalšího červencového týdne vstupujete jako nic a v ničem nemáte potíže. Ostatní znamení by vám mohla doslova závidět. V otázkách lásky jste jako doma a energii čerpáte výhradně z…

Nejčtenější články

Doporučujeme