Vyzrajte na rozšířené póry

20. 3. 2007
Vyzrajte na rozšířené póry
Mastná a smíšená pleť mají spoustu předností, ale i záporů. Jedním z nejpalčivějším jsou rozšířené póry, které se neblaze podepisují na vzhledu a celkovém stavu pokožky. Problém nastává v momentě, kdy se o ně přestanete starat nebo jim věnuje špatnou péči. S velkou oblibou se zanášejí a ještě více rozšiřují.

Správně zacílená péče však dokáže zbavit pokožku nánosů nečistot i opticky zmenšit již zvětšené póry. Po pomocí několika triků se zbavíte černých teček, které přicházejí ruku v ruce se širokými póry. Pamatujte, že kůže si křehký a citlivý orgán, proto s ní zacházejte citlivě. Nešetrné zacházení ji ubližuje a může napáchat více škody než užitku.

Peeling Pravidelně prováděný peeling očišťuje pokožku, zbavuje ji odumřelých buněk, které ulpívají na jejích povrchu a zanášejí tak póry. Na pomoc si vezměte výrobek určený speciálně na obličej, ty bývají jemnější než ty tělové. Také se lépe sáhnout po přípravku s uměle vyrobenými obrušujícími částečkami. Přírodní složky mají ostré hrany, které pokožku poškozují. Peeling provádějte dvakrát týdně, častější obrušování zapříčiňuje větší produkci mazu.

Náš tip: Jemný abrazivní prášek z řady Optimals Radiance Energy od Oriflame. Přípravek je Obohacen enzymem zvaným papain a výtažkem z pomeranče se svěží vůní citrusů okamžitě rozjasňuje, oživuje a revitalizuje pleť. Do dlaní naneste přibližně polovinu kávové lžičky abrazivního prášku a vmasírujte pomocí vody do pleti, dokud se jemné částečky abrazivního krému nepřemění v delikátní bohatou krémovou pěnu. Poté opláchněte. Tento jemný abrazivní přípravek je vhodný pro každý typ pleti a doporučujeme jej používat jednou až dvakrát týdně.

Profesionální péče Najděte si kosmetický salón, kde vás budou hýčkat a odkud bude vždy odcházet odpočinutá a s dobrým pocitem, že dáváte své tváři péči, kterou si opravdu zaslouží. Dobrá kosmetička s vámi probere komplexní péči o vaši pleť, poradí vhodné ošetření i následnou péči. Pravidelné návštěvy zkrášlovacího salónu nejsou v případě rozšířených pórů čirým luxusem nýbrž nutností. Zde se vám dostane hloubkové péče a důkladného vyčištění, které byste sama nezvládla. Již po prvním ošetření uvidíte, jak se pokožka projasní a póry zmenšují. Budete-li si takovou péči dopřávat každý měsíc, budete se moci zbavit nepříjemností spojených s mastnějšími typy pokožky úplně.

Mikrodermabráze Mikrodermabráze viditelně zmenšuje póry tím, že „zbrousí“ povrch kůže. Tato procedura důkladně odstraňuje suché a odumřelé buňky, čímž zjemňuje pokožku, důkladně si vyčistí a zároveň stimuluje tvorbu kolagenu, který se stará o její pevnost. Pro mikrodermabrázi si zajděte do ordinace ke zkušenému dermatologovi nebo ji můžete provést doma s méně silnými, ale stále vysoce efektivními kosmetickými produkty. Máte-li však rozšířené žilky na tvářích, rozhodně se tomuto ošetření vyhněte.

Náš tip: Intenzivní omlazující peeling Clinical Micro-Exfoliant z řady Anew od Avonu využívá mikro-krystaly oxidu hlinitého k šetrnému mechanickému odstranění povrchových, odumřelých kožních buněk. Lze jej používat v pohodlí domova a přesto docílíte vysoce kvalitního ošetření pleti. Výsledek peelingové kúry Anew je srovnatelný s profesionálním ošetřením v kosmetickém salonu. Jediné v čem pocítíte výrazný rozdíl, je výsledná cena za jedno ošetření. Pro účinnou péči je potřeba peeling pravidelně opakovat zhruba 2–3krát týdně.

Triky s make-upem Běžná aplikace make-upu tak, že jen roztíráte po obličeji jako krém, u rozšířených pórů představuje velkou chybu. Podklad musíte jemně vklepávat. Tekuté a krémové textury nahraďte make-upem ve spreji nebo lehký pěnovým, který zároveň pleť matuje.

Matující pudr se stane vaším nejlepším spojencem. Naneste jej přímo na kritické partie a budete se moct těšit z jemného a matného povrchu tváře. Zajděte si do butiku MAC a ptejte se po Blotting Powder, tajemstvím profesionálních vizážistů. Vedle klasický make-upů a pudrů se nabízí ještě jedno řešení – speciální korektor na póry Pore Minimizer Perfector od Clinique. Jedná se o jemně našlehaný tónovací krém, který dokáže přímo zázraky s velkými póry. Stačí nanést minimální množství a rozetřít na T-zónu a tváře.

autor: Simona Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na jednu stranu jste moc rádi, že je tady konec pracovního týdne, protože vám začínají docházet síly. Už nejste tak výkonní a obezřetní. Je možné, že chybujete a ani o tom nevíte. Neberte…

Nejčtenější články

Doporučujeme