Vzdělání a řemeslo

21. 9. 2000
V Českých Budějovicích bude probíhat již 6. ročník školské výstavy pořádané s garancí Ministerstva školství ČR - VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO. Je to největší přehlídka českého středního a odborného školství.

Vzdělání a řemeslo

Ve dnech 24. 9. - 27. 9. 2000 bude probíhat na výstavišti v Českých Budějovicích již 6. ročník školské výstavy pořádané s garancí Ministerstva školství ČR - VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO. Je to největší přehlídka českého středního a odborného školství. Výstava je prezentací středních škol a učilišň, které aktivní účastí na výstavě oslovují odbornou i rodičovskou návštěvnickou veřejnost. V počtu prezentovaných škol nemá tato výstava v České republice konkurenci. Na letošní výstavě bude zastoupeno více než 130 škol. Nedílnou součástí výstavy je prezentace výrobců školních pomůcek, nakladatelství a vydavatelství učebnic, vzdělávacích audio a video programů, představení vzdělávacích projektů a nadací. S touto výstavou současně proběhne na výstavišti i výstava DÍTĚ A JEHO SVĚT, která je zaměřená především na hračky a volný čas dětí.
Jako každý rok výstavu doprovází kulturní a vzdělávací program. V jednotlivých pavilonech budou probíhat besedy a porady na různá témata, např. poradna Speciálně pedagogických center s postižením zraku, sluchu a řeči v rámci celostátního projektu integrace, besedy o výuce výpočetní techniky na školách, dále se bude hovořit o drogách v besedě nazvané "Co mi droga dala, co mi
droga vzala".
Ve spolupráci s MŠMT budou probíhat soutěže v různých oborech. Pro děti je připravena soutěž o ceny "Kufrování s Dominem". Navíc si děti mohou prohlédnout přenosový vůz internetového Radia Domino. Hry a zajímavý program připravilo Hnutí Brontosaurus. Letošní novinkou na soutěžním poli bude otevřený turnaj pro školy v zahradních šachách s obřími figurami.
Vyvrcholením výstavy odborného školství VZDĚLÁNÍ A ŘEMESLO bude soutěž o nejlepší prezentaci školy a nejlepší exponát. O nejlepší exponát se bude soutěžit v 5 oborech (technický obor, umělecký obor, oděvní a kožařský obor, gastronomický obor - slavnostní tabule, ostatní obory). Hodnocení proběhne během prvního dne výstavy. Sponzorem odborného soutěžního programu je firma TRANSGAS, s.p..
Výstava bude otevřena od 24. září do 26. září od 09:00 do 17:00 hodin, 27. září od 09:00 do 16:00 hodin

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Věnujete co nejvíce času svým koníčkům. Luna podporuje vliv Marsu na vaše znamení, takže jste akčnější než jindy. Čekají vás dneska úžasné věci. Rozhodně neusněte na vavřínech, máte…

Nejčtenější články