Vzrůstající napětí, brutální zločiny i historické stopy, to jsou aktuální knižní novinky

20. 4. 2015
Vzrůstající napětí, brutální zločiny i historické stopy, to jsou aktuální knižní novinky
Na knižním trhu se objevilo hned několik žhavých novinek. Na své si přijdou milovníci napínavých příběhů, detektivek či thrillerů. Čtenáři betsselleru „Hvězdy nám nepřály“ se konečně dočkají dalšího titulu od daného autora Johna Greena, tentokrát se skrývá pod názvem „Příliš mnoho Kateřin“. Novinky pak završuje sága „Husitská epopej II.“.

Husitská epopej II. – tajemství Českého království poodhaleno

S knihou „Husitská epopej II.“ se vypravíte do Českého království v 15. století. Druhý díl několikadílné ságy se zaměřuje na období 1416-1425. Během těchto několika let se odehrála spousta událostí, která ovlivnila naše dějiny. Dozvíte se podrobnosti o budování tehdejšího Tábora, rozrůstání rodiny Prokopů, osudy jejích příslušníků, první křižáckého tažení i smrti Jana Žižky. Usedněte pohodlně do křesla a vraťte se v čase o šest století zpět.

Řekni lituji – chladnokrevný sněhulák strůjcem zločinu

Příběh „Řekni lituji“ si doslova pohraje s vaším nervovým ústrojím. Při čtení napínavého thrilleru vám bude tuhnout krev v žilách. Osud, který potkal dvě nejlepší patnáctileté kamarádky, je mysteriózně fascinující. V létě se totiž ztratily, a nepodařilo se je po usilovném pátrání najít.

Určité spojitosti s jejich zmizením získává klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O´Loughlin až po třech letech. Po brutální vraždě manželského páru bylo nalezeno tělo mladé bosé ženy pod ledem zamrzlého jezera. Stopy vedou k sněhulákovi, jehož mysl je tak chladnokrevná, jako tehdejší sněhová vichřice.

Lincolnův mýtus – rozhodl se Lincoln správně?

Píše se září 1861. Probíhá občanská válka, a vše se točí okolo jedné osoby – Abrahama Lincolna. Ten dostává do rukou záhadný vzkaz, a leží před ním nejtěžší úkol v životě. Buď zachrání tisíce amerických životů, nebo zabrání rozpadu mladého národa.

Bleskově se dostáváme do současnosti. Události okolo občanské války nenechávají nikoho v klidu. Vše vyústí v životu nebezpečnou misi. Na ní se vydává bývalý agent Cotton Malone. Zjistí pravdu o Lincolnově tajemství? Co se skrývalo v záhadném vzkazu, a kde leží osud Spojených států amerických?

Příliš mnoho Kateřin – pro změnu světa není zapotřebí být génius

Spisovatel John Green si se svou knihou „Hvězdy nám nepřály“, který byl v loňském roce zfilmovaný, připsal bestseller. Nyní se na trh dostává nový příběh „Příliš mnoho Kateřin“.

John Green v něm vypráví o Colinu Singletonovi. Ten právě odmaturoval, a měl by tak jeho život teprve začít. Jenže se rozešel se svou přítelkyní Kateřinou, a svět kolem něj se sesypal jako domeček z karet. Vše ale není tak černé, jak se zdá. Z nejhoršího mu pomůže jeho kamarád Hassan. Colin se ocitne v ospalé venkovské díře, kde pozná dívku Lindsey. A tím jeho příběh o změně světa právě začíná.

Policie – Harry Hole má před sebou další těžký úkol

Pravděpodobně nejočekávanější knižní titul za poslední týdny se jmenuje „Policie“. Jedná se již o desáté pokračování kriminální série o detektivu Harrym Holeovi. Právě díky tomuto chlapíkovi se norský spisovatel Jo Nesbo proslavil po celém světě. Ten si pro čtenáře v desátém díle připravil zapeklitý případ. V minulosti se hned několik vražd nepodařilo objasnit. Nyní jsou na místech činu nalezeni mrtví policisté, kteří zločiny kdysi vyšetřovali.

Policie nemá žádnou stopu, dokonce se nemůže spolehnout na svého nejlepšího vyšetřovatele. Zraky se tak upírají na neznámého těžce zraněného muže v nemocnici. Jeho pokoj hlídají policisté, ale nikdo se nesmí dozvědět jméno tajemného pacienta. Dokáže norská policie vypátrat pachatele brutálních činů?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Uran je v negativní konstelaci s Venuší, proto byste měli šetřit. Zakažte si velké nákupy a nepořizujte věci za nesmyslné ceny. Opravdu to neberte na lehkou váhu, jinak si to budete…