Waldemar Matuška: Vášnivý svůdce žen, kterého nakonec získala jediná

5. 7. 2019
Vášnivý, jižanský typ s uhrančivýma očima byl v šedesátých letech minulého století tak trochu jako zjevení. K tomu přidejte hlas jako zvon a kdo by mu tehdy odolal? Nebyla žena, která by po něm aspoň tajně netoužila. A on měl ženy taky rád. Nakonec ale prožil život vedle jediné, Olgy Blechové, která mu stála věrně po boku i v době emigrace. 2. července by oslavil sedmaosmdesáté narozeniny, od jeho smrti letos uplynulo deset let.

Vyučil se sklářem

Waldemar se narodil vídeňské operní zpěvačce Mie Malinové v Košicích, kde právě hostovala na turné. Jeho otec byl pravděpodobně ruský legionář a vojenský kapelník, ale tradovalo se taky, že to byl cikánský primáš. Ať už to bylo jakkoli, geny jejich syn nezapřel. Hudbu měl v krvi od malička.

I když všichni známe Matušku jako Waldemara, matka ho pokřtila jako Vladimíra, od narození mu ale říkala Valdíku. Ten se nechal oficiálně přejmenovat na Waldemara až v sedmdesátých letech. Dětství prožil v Praze, později se vyučil sklářem v Poděbradech, a dokonce se tím i chvíli živil. Kvůli astmatu ale mezi skláři nemohl zůstat. Už tehdy ovšem zpíval v Husově sboru a později v Československém sboru písní a tanců, přestože nosil ze školy čtyřku z hudební výchovy.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně jste oblíbenými kolegy, a proto jste spokojení. Pokud můžete být aspoň trochu mezi lidmi, jste za to vděční. Být jako kůl v plotě, není nic pro vás. Už delší dobu na sobě…

Nejčtenější články

Doporučujeme